Newsletter 

Newsletter

Zapisz się do newslettera, jeśli chcesz mieć dostęp do unikalnych promocji i otrzymywać informacje o nowych wyjazdach rowerowych.

formuła Self Guided Tours

W sezonie 2014 wprowadziliśmy do oferty nową formułę tzw. self guided tours. Ze względu na niższą cenę oraz większą niezależność cieszyła się ona dużym zainteresowaniem. W sezonie 2015 już wszystkie nasze wycieczki będą opierały się na tej formule. Jedynie wyjazdy oznaczone jako "Pierwszy wyjazd" odbywać się mogą w tracycyjnej formie, czyli z udziałem 2 osób obsługi - kierowcy i pilota.

Self guided tours - to wycieczki i trekkingi rowerowe dla każdego. Poprowadzone po najciekawszych zakątkach Europy, łączą w sobie walory krajoznawcze i aktywność. Noclegi prawie każdego dnia przypadają w innych miejscach w wybranych hotelach, pensjonatach lub w namiotach na campingach. Bagaże przewożone są asystującym podczas całej wycieczki busem. Trasy wycieczek rowerowych są łatwe (1) do średnio trudnych (3), większość z nich może przejechać każdy – od dziecka, przez młodzież i dorosłych do sprawnych seniorów. Ten rodzaj aktywności rowerowych polecamy wszystkim tym, którzy chcą połączyć ruch na świeżym powietrzu, nutkę przygody i wysiłku ze zwiedzaniem i relaksem. 
Nad całością wyprawy czuwa doświadczona "ekipa": pilot i kierowca w jednej osobie. Jako pilot osoba ta szkoli turystów z obsługi urządzenia GPS, codziennie rano robi odprawę, wyliczając warte zobaczenia atrakcje na trasie i przejeżdża z grupą na rowerze tyko niektóre fragmenty trasy. Służy radą, informacją, pomocą. Jako kierowca asystuje grupie w newralgicznych miejscach, przewozi bagaże i czeka na grupę w docelowym miejscu zakwaterowania. Ponieważ uczestnicy dostają od nas GPS (jeden na rezerwację), mapy i opis trasy, bez problemu samodzielnie pokonują dzienne dystanse. 

Self guided tours niesie ze sobą wiele korzyści:
- Sam możesz wybrać trasę przejazdu, tempo jakim jedziesz, miejsca postoju.
- My zajmujemy się całą logistyką - organizujemy transport, zakwaterowanie, przewóz bagażu, opracowujemy trasę. Ty czerpiesz radość z samodzielnego przejazdu.
- Cena takich wyjazdów jest bardzo atrakcyjna - znacznie niższa od wyjazdów z pilotem.
W czasie wycieczki udostępniamy lodówkę, kuchenkę oraz naczynia, więc możesz dodatkowo obniżyć koszty wyprawy, przygotowując posiłki samodzielnie z własnych produktów.

Na tak zorganizowanej wycieczce można poczuć się jak na samodzielnie zorganizowanym wyjeździe rowerowym, a jednocześnie nie martwić się kwestiami logistycznymi. Ponadto jest to aktywny wypoczynek w rożsądnej cenie!