Newsletter 

Newsletter

Zapisz się do newslettera, jeśli chcesz mieć dostęp do unikalnych promocji i otrzymywać informacje o nowych wyjazdach rowerowych.

W sercu Alp - MTB w Tyrolu

Austria - 8 dni

Kraje:
Austria
Trudność:
trudna
Długość trasy:
Dni podróży:
8 dni
Dni na rowerze:
6 dni

Rezerwacja terminu

Nie ma jeszcze żadnych terminów. Wybierz swój termin w jakim chcesz wyjechać i wyślij go do nas:

Możesz również zadzwonić pod numer 12 378 48 80. Nasi operatorzy odpowiedzą na Twoje pytania dotyczące oferty oraz rezerwacji.

Informacje organizacyjne

Wyjazd z cyklu: SELF GUIDED TOURS
Sprawdź jakie korzyści wynikają z uczestnictwa w takich tourach! 

CENA OBEJMUJE:
- 7 noclegów w apartamentach ze śniadaniami lub w namiotach na campingach
- transport busem
- transport rowerów
- transfery do miejsca rozpoczęcia każdego z odcinków trasy i transfery od miejsca zakończenia do hotelu
- opieka kierowcy-pilota
- GPS z mapami i zaznaczoną trasą umożliwiający samodzielny przejazd trasy
- ubezpieczenie KL 10 000 EUR

CENA NIE OBEJMUJE:
- wyżywienia
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów

DOPŁATY:
- dopłata do pokoju jednoosobowego: 550 PLN
- dopłata do jednej osoby w namiocie: 160 PLN

WYBIERZ SWÓJ TERMIN
Nie odpowiada ci termin wybrany przez nas? Wybierz termin w którym możesz jechać. Jak to zrobić dowiesz się TUTAJ.

ZALECANE WYPOSAŻENIE:
- rower górskie (możliwość wypożyczenia na miejscu)
- linka zabezpieczająca do roweru
- zapasowa dętka lub łatki
- podstawowe narzędzia rowerowe

UWAGI:
- W przypadku noclegów na campingach udostępniamy nasze namioty oraz karimaty. Śpiwory trzeba zabrać swoje.
- Apartamenty są to prywatne mieszkania wyposażone w kuchnię. Przy zakwaterowaniu w apartamentach produkty spożywcze śniadaniowe są dostarczane przez organizatora.
- Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi.
- Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
- Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Krakowa lub Katowic. Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie.

Tyrol to serce Alp. Zimą jest mekką dla narciarzy a latem rajem dla miłośników kolarstwa górskiego. W całym regionie istnieje rewelacyjna infrastruktura rowerowa i setki kilometrów znakowanych szlaków. Czekają tu na nas urozmaicone trasy, poprowadzone przez majestatyczny, wysokogórski krajobraz, poprzez alpejskie hale i pastwiska.

Na naszym wyjeździe będziemy eksplorować Północny Tyrol. Jest tu wiele malowniczych szlaków połączonych siecią gondoli. To tutaj będziemy podziwiać wspaniałą alpejską przyrodę i widoki zapierające dech w piersiach. Wszędzie można dostrzec typową, drewnianą tyrolską architekturę i smakować wyśmienitej kuchni. Po drodze będą czekały na Was schroniska, gęsto rozsiane na trasach i idealnie nadające się na odpoczynek. Można w nich spróbować tradycyjnych, regionalnych specjałów. Tyrolska kuchnia po przede wszystkim proste, ale wyjątkowo smaczne i sycące dania. Warto zobaczyć również jak w górskich chatkach wyrabia się sery i wypieka chleb w specjalnych skalnych piecach.
Tyrol to jeden z czołowych regionów MTB w Europie. Są tu dostępne oznakowane trasy o łącznej długości przekraczającej 5 tys. km. Różnorodność szlaków gwarantuje przyjemny wyjazd rowerowy dla każdego. Można tu jeździć "na każdym poziomie"
Czy coś może być piękniejszego od radości z jazdy pierwszorzędnymi trasami dla rowerów górskich w fantastycznej scenerii gór Tyrolu?

Charakterystyka tras
Wyjazd mtb do Tyrolu w Austrii otwiera cykl naszych wypraw dla pasjonatów jazdy na rowerach górskich. Niesamowite bogactwo i różnorodność poziomów trudności tras w Alpach pozwala cieszyć się tu jazdą zaawansowanym rowerzystom, średniozaawansowanym jak i nawet początkującym na łatwych odcinkach. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Nasze trasy przygotowane są dla osób, które są amatorami, ale które mają podstawowy poziom kondycji i sprawności fizycznej.

Trasy w programie wyjazdu są na średnim poziomie trudności. Zawsze możemy jednak polecić również coś trudniejszego lub łatwiejszego. Oczywiście możliwość samodzielnej jazdy z udostępnionym przez nas GPSem ze śladem trasy pozwala również indywidualnie wybrać Wam poziom trudności i trasę odpowiednią dla was danego dnia. Zapewniamy transport i transfery busem na miejsce rozpoczęcia trasy i zabranie z niej po zakończeniu jazdy. Pozwala Wam to na podróżowanie na lekko w coraz to nowych miejscach. Zawozimy na miejsce startu oraz odbieramy z trasy po zakończeniu "rowerowania" i podwozimy na nocleg. Program obejmuje pełnych 6 dni na rowerze w Alpach na trasach o średnim stopniu trudności.
Podsumowując. Nie ma problemu jeśli zdecydujecie się na coś trudniejszego lub łatwiejszego. Ogromny wybór tras rowerowych od ekstremalnych do bardzo łagodnych pozwala nam zawsze zaproponować Wam taką trasę na jaką macie ochotę i.....kondycję.

Dzień 1
Wyjazd z kraju, zakwaterowanie na miejscu

Dzień 2
Pierwszego dnia proponujemy dwie trasy na rozgrzewkę. Pierwszą będzie wyprawa na sznapsa po lokalnych destylarniach. Wjedziemy w królestwo wyrobów z miejscowych śliwek, takich jak: słodkie likiery, sznapsy, kompoty, dżemy, ciastka a nawet pierogi. Po sznapsie na rozgrzewkę i dla odwagi ruszymy dalej w drogę. Licząca około 19 kilometrów pętla pozwoli nam zapoznać się z najbliższą okolicą miasta Landeck. Żeby nie było za łatwo, to podczas wycieczki wjedziemy na 1 038 m n.p.m. Pierwszy wysiłek wynagrodzą nam jednak piękne widoki na Landeck. W drugiej części dnia pokonamy również 19 km tym razem przemieszczając się z miejscowości Wenns do Landeck. Oczywiście wspaniałe widoki również wchodzą w skład tego pakietu. Najwyższy zdobyty punkt na tej trasie to ok. 1 560 m n.p.m.

Pierwsza trasa to 400 a druga 631 metrów przewyższenia

Dzień 3
Jesteśmy pewni, że wczorajsze rozgrzewkowe trasy pokonaliście bez problemu i na pewno nabraliście ochoty na więcej! Robimy coś troszeczkę trudniejszego? Proszę bardzo. Pojedziemy z Landeck do Imst. Trasa zróżnicowana, czasami łatwa a czasami średnio trudna. Najwyższy punkt osiągnięty podczas tej trasy to 1425 m n.p.m. Przejedziemy ok. 31 km. Powrót naszym busem. Chętni mogą dokręcić dodatkowe kilometry. Suma dzisiejszych przewyższeń to ok 1400 m.

Dzień 4
Rozkręcacie się? My też! Dzisiaj po średnio trudnym odcinku do Heidelberger Hutte, chętnym zaproponujemy coś trudniejszego – przekroczenie alpejskiej grani i przejazd na drugą stronę alpejskiego łańcucha górskiego do Szwajcarii i następnie powrót do Austrii. Pokonanie grani to właściwie będzie przejście z rowerem na szczytowym odcinku.

Dzisiejsza trasa z Kappl do Heidelberger Hutte liczy 23 km. Pierwszy odcinek do Ischgl to rowerowa rozgrzewka. Konkretny podjazd zacznie się za Ischgl, gdzie z 1345 m n.p.m wjedziemy na 2282 m n.p.m. do schroniska Heidelberger. Suma przewyższeń to 1200 m połączone oczywiście z pięknymi widokami.
Po zdobyciu schroniska i odpoczynku wracamy do Ischgl pokręcić po malowniczej okolicy. Dla chętnych mamy jednak jeszcze obiecane niezłe rowerowe wyzwanie. Proponujemy trudną trasę ze schroniska do miejscowości Nauders. Po drodze przejedziecie przez kawałek Szwajcarii. Droga ze schroniska będzie się wspinać na 2.608 m, przekraczając i pokonując alpejską grań poprowadzicie rowery. Widoki tutaj są powalające i zapierające dech w piersiach. Uważajcie na pierwszym kamienistym odcinku zjazdu na drugą stronę górskiego grzbietu. Po dotarciu do linii lasu trasa będzie już dużo łatwiejsza. Pokonacie 36 km a suma przewyższeń wyniesie 1100 m.

Dzień 5
Dzisiejsza trasa z Serfaus do Kappl jest jedną z ulubionych przez licznie odwiedzających te tereny rowerzystów z całej Europy. Bardzo przyjemna trasa licząca ok. 50 kilometrów poprowadzi nas przez lasy po wspaniałych single trackach. Najwyższy punkt na trasie to 1500 m n.p.m. Suma przewyższeń dnia wyniesie 1100 metrów.

Dzień 6
Po śniadaniu udamy się dzisiaj na trasę z Imst do Lermoos. Towarzyszyć nam będą piękne widoki na Góry Zugspitze i Dolinę Inntal. W połowie drogi skorzystamy z podwózki gondoli. Trasa liczy ok. 45 km, suma przewyższeń to 1200 metrów.

Mamy dzisiaj do wyboru jeszcze jedną ciekawą trasę. Jest to licząca 37 km pętla w Alpach Otztalskich. Startuje w Oetz, gdzie gondolą podjeżdżamy najpierw na 2020 n p.m., i robimy piękną trasę w otoczeniu potężnych Alp Otztalskich. Tutaj suma przewyższeń wynosi 500 m.

Dzień 7
Na ostatni dzień zostawiliśmy super atrakcję! Pokonamy 27, 5 km sławnego i legendarnego maratonu górskiego Ischgl Ironbike. Nasz odcinek będzie oczywiście najkrótszy i tylko średnio trudny o przewyższeniu nie przekraczającym 900 m.

Maraton w Ischgl odbywa się na trzech trasach o różnej długości. Najkrótszy odcinek MTB to ten 27,5 km – średnio trudny, następnie trudny 48 km i najbardziej wymagający i najdłuższy liczący 79 kilometrów. Może ktoś się skusi na trudne 48 kilometrów?

Dzień 8
powrót do kraju