Newsletter 

Newsletter

Zapisz się do newslettera, jeśli chcesz mieć dostęp do unikalnych promocji i otrzymywać informacje o nowych wyjazdach rowerowych.

MTB nad Jeziorem Garda

Włochy - 8 dni

Kraje:
Włochy
Trudność:
trudna
Długość trasy:
Dni podróży:
8 dni
Dni na rowerze:
6 dni

Rezerwacja terminu

Nie ma jeszcze żadnych terminów. Wybierz swój termin w jakim chcesz wyjechać i wyślij go do nas:

Możesz również zadzwonić pod numer 12 378 48 80. Nasi operatorzy odpowiedzą na Twoje pytania dotyczące oferty oraz rezerwacji.

Informacje organizacyjne

Wyjazd z cyklu: SELF GUIDED TOURS
Sprawdź jakie korzyści wynikają z uczestnictwa w takich tourach! 

CENA OBEJMUJE:
- 7 noclegów w apartamentach ze śniadaniami lub w namiotach na campingach
- transport busem
- transport rowerów
- transfery do miejsca rozpoczęcia każdego z odcinków trasy i transfery od miejsca zakończenia do hotelu
- opieka kierowcy-pilota
- GPS z mapami i zaznaczoną trasą umożliwiający samodzielny przejazd trasy,
- ubezpieczenie KL 10 000 EUR,
- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
- podatek VAT

CENA NIE OBEJMUJE:
- wyżywienia
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
- opłat za przeprawy promowe

DOPŁATY:
- dopłata do pokoju jednoosobowego: 550 PLN
- dopłata do jednej osoby w namiocie: 160 PLN

WYBIERZ SWÓJ TERMIN
Nie odpowiada ci termin wybrany przez nas? Wybierz termin w którym możesz jechać. Jak to zrobić dowiesz się TUTAJ.

ZALECANE WYPOSAŻENIE:
- rower górskie (możliwość wypożyczenia na miejscu)
- linka zabezpieczająca do roweru
- zapasowa dętka lub łatki
- podstawowe narzędzia rowerowe

UWAGI:
- W przypadku noclegów na campingach udostępniamy nasze namioty oraz karimaty. Śpiwory trzeba zabrać swoje.
- Apartamenty są to prywatne mieszkania wyposażone w kuchnię. Przy zakwaterowaniu w apartamentach produkty spożywcze śniadaniowe są dostarczane przez organizatora.
- Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi.
- Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
- Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Krakowa lub Katowic. Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie.

Okolice Jeziora Garda we Włoszech to prawdziwe królestwo, a zarazem raj dla miłośników górskiej, terenowej jazdy na rowerze. Można tu poszaleć po wspaniałych szlakach, ciesząc się przy tym znakomitą pogodą, łagodnym klimatem i niesamowitymi widokami. W otaczających jezioro górach istnieje gęsta sieć dróg i ścieżek, które pozwalają ułożyć trasy o niemalże dowolnym stopniu trudności.

Jezioro Garda położone w północnych Włoszech, to największe, najpiękniejsze i najczystsze jezioro w kraju. Długość jeziora to 55 km, a szerokość wynosi od 4 do 12 km. Łagodny, śródziemnomorski klimat powoduje, że rosną tu okazałe cyprysy, oleandry, cedry, oliwki czy też palmy. Jezioro, którego kolor wody czaruje swoim szafirem położone jest pośród malowniczych i pełnych słońca gór. Ścieżki wplecione w strome zbocza otaczające północną część jeziora oferują nam niesamowite widoki na ten malowniczy zakątek Włoch.

Okolice jeziora są świetnym miejscem do jazdy na rowerze górskim. Jest to miejsce szczególne, przyciągające rowerzystów w magiczny sposób. Każdy kto tu był, wraca bardzo chętnie kolejny raz. Wiele tras i szlaków nad jeziorem obrosło już w legendy i jest kultowych dla rowerzystów.
Oprócz "rowerowania" warto znaleźć czas i wybrać się na wspinaczkę, vie ferraty czy na windsurfing.

Charakterystyka tras
Okolice Jeziora Garda są przebogate w szlaki o różnym stopniu trudności. Trasy zaproponowane przez nas są w większości na średnim poziomie. W zależności od chęci i poziomu umiejętności całej grupy czy pojedyńczych osób, proponujemy i dostosowujemy je do Was. Dodatkowo, udostępniamy również GPS-y z wgranymi śladami, umożliwiając samodzielne "rowerowanie" lub w mniejszych podgrupkach. Uniezależnia Was to od pozostałych uczestników i umożliwia wybór odpowiedniego dla Was stopnia trudności tras.
Na szlaki wyruszamy najczęściej z miejscowości Riva del Garda, Arco lub Torbole. Czasami bus będzie nas wywoził na poczatek trasy lub przywoził z miejsca jej zakończenia.

Dzień 1
Wyjazd z kraju. Przyjazd na miejsce.

Dzień 2
Na pierwszą rozgrzewkową trasę proponujemy udać się do Pregasiny – wioski malowniczo położonej na zboczu, kilkaset metrów powyżej tafli jeziora. Trasa Via del Ponale pozwoli nam zapoznać się z przepiekną okolicą i widokami. Ścieżka przechodzi przez tunele i wije się licznymi serpentynami po stromych, wyrastających niemal pionowo z jeziora skalnych ścianach. Przerwa i odpoczynek przewidziany na tarasie hotelu w Pregasino na pysznym tiramisu.
Pokonamy 13 km w obie strony, suma podjazdów 450 m. Trasę tą możemy również w razie chęci przedłużyć do Lago di Ledro czy nawet jeszcze dalej do schroniska Al Faggio na jakąś dobrą przekąskę.

Druga trasa, którą możemy dzisiaj zrobić będzie już troszeczkę większym wyzwaniem. Zrobimy pętlę 17,5 km z Riva do wioski Campi, przewyższenia to ok. 830 m. Za Campi trzeba zachować ostrożność na zjeździe po kamiennej drodze, podjedziemy również pod fortyfikacje Bastione górujące nad Rivą. Jest tu fajny punkt widokowy.

Dzień 3
Udamy się na średnio trudną trasę z Arco przez Monte Velo. Trasa liczy ok. 30 km, suma przewyższeń to 1100 m. Na trasie wiele punktów widokowych na jezioro Garda i okolice. W Santa Barbara możemy zrobić sobie krótką przerwę na cappuccino.

Dodatkowo możemy dokręcić jadąc nad Lago di Ledro. Trasa długości 29 km, przewyższenia 650 m . Posiłek w barze lub restauracji nad jeziorem.

Dzień 4
Czas na ambitną, przepiękną i wymagającą większej kondycji trasę Tremalzo. Ta trasa to prawdziwa legenda wśród rowerzystów i obowiązkowy punkt każdego wyjazdu nad jezioro Garda. Może to być Wasz najpiękniejszy dzień na rowerze i najwspanialsza wycieczka. Na trasie przepiękne widoki na Gardę.
Do przejechania 62 kilometry. Suma podjazdów to 2000 m, najwyższy punkt 1831 m n.p.m.

Dzień 5
Dzisiaj proponujemy klasyk MTB - Dosso dei Roveri. To również piękna widokowo trasa. 
Liczy 30 km, z trudniejszym technicznie zjazdem po wspaniałym długim singletracku.
Suma dzisiejszych podjazdów to 1150, a najwyższy punkt trasy to 1172 m.

Zamiast lub dodatkowo możemy zrobić również przyjemną przejażdżkę z Arco do Pietramurata. Pokonamy 33 km, suma podjazdów 750 m. Czekają nas fajne odcinki szutrowe i niezbyt ciężkie singletracki.

Dzień 6
Przy słonecznej pogodzie proponujemy dziś trasę na Monte Baldo. Wjedziemy na szczyt kolejką linową w Malcesine i pokonamy zjazd po serpentynach. Czeka nas przepiękna wycieczka wokół masywu Monte Baldo. Na górze będziemy podziwiać niesamowitą panoramę Gardy w całej jej okazałości. Może tu być jednak całkiem chłodno i wietrznie. Mamy przed sobą 53 km niezbyt ciężkiej jazdy. W dół trawersujemy ścieżkami oraz spokojnymi, pozbawionymi ruchu asfaltowymi i szutrowymi drogami.
Zjedziemy z 1736 m n.p.m. Suma przewyższeń 950 m ale za to suma zjazdów to 2600 m.

Dzień 7
Nad Gardą na pewno nam nie zabraknie tras MTB. Można wybierać i przebierać. Dzisiaj proponujemy Passo della Morte. Jeśli skorzystamy z busa, trasa będzie liczyć 23 km i 700 m przewyższeń. Bez podwożenia busem, wyjeżdżając z Arco, zrobimy 73 km i pokonamy 1000 m przewyższeń.

Jeśli wybraliście poprzednio krótszy wariant to proponujemy dokręcić trochę kilometrów na Bocca di Toro. Pokonamy 20 km, najwyższy punkt na trasie to 1079 m n.p.m. a suma przewyższeń wyniesie 1100 m. Po drodze czeka nas bajeczny podjazd i techniczny ale fajny zjazd. Wiele leśnych singletrucków.

Dzień 8
Powrót