Newsletter 

Newsletter

Zapisz się do newslettera, jeśli chcesz mieć dostęp do unikalnych promocji i otrzymywać informacje o nowych wyjazdach rowerowych.

Wakacje na rowerze: Dolina Gastein

Austria - 8 lub 16 dni

Kraje:
Austria
Trudność:
nie dotyczy
Długość trasy:
różna długość tras
Dni podróży:
8 lub 16 dni
Dni na rowerze:
wybrane przez Państwa dni

Rezerwacja terminu

Nie ma jeszcze żadnych terminów. Wybierz swój termin w jakim chcesz wyjechać i wyślij go do nas:

Możesz również zadzwonić pod numer 12 378 48 80. Nasi operatorzy odpowiedzą na Twoje pytania dotyczące oferty oraz rezerwacji.

Informacje organizacyjne


CENA OBEJMUJE:
- zakwaterowanie 8 noclegów 
- transport busem Polska - Austria - Polska

CENA NIE OBEJMUJE:
- wyżywienia
- ubezpieczenia
- transportu rowerów (dopłata: 70 zł)

* UWAGI: 
Powyższa cena jest ceną za osobę - została przyjęta przy zakwaterowaniu w apartamencie 4-osobowym. Może ulec zmianie zależnie od rodzaju zakwaterowania, dostępności, standardu i lokalizacji obiektów oraz Państwa indywidulanych preferencji.
Ceny kalkulowane są na zapytanie. 
Więcej informacji u naszych konsultantów: tel.: 12 378 48 80, agencja@oranet.pl. Zapraszamy do rezerwacji!

RABATY:
Rabat dla osób, które chcą przyjechać na miejsce własnym samochodem i skorzystać z samego zakwaterowania 

 

REJON DOLINY GASTEIN 

Region pełen rozmaitości - kultura, sport, przyroda i wellness. Położony w odległości ok. 100 km na południe od Salzburga, w samym sercu Europy. Niespełna godzina drogi jazdy samochodem dzieli dolinę od stolicy landu.

Wszystkich przybyszów latem dolina zaprasza na odkrywanie uroków Parku Narodowego Wysokich Taurów oraz odwiedzin tutejszych alpejskich hal. Rowerzystom polecamy mnóstwo różnorodnych tras - począwszy od przyjemnych ścieżek najlepszych na rodzinne wycieczki, a skończywszy na ambitnych górskich trasach dla bardziej wymagających pasjonatów dwóch kół. Pasjonaci wędrówek skorzystają z sieci oznaczonych szlaków turystycznych o łącznej długości  ok. 350 km i zdobędą alpejskie szczyty samodzielnie lub w towarzystwie przewodników. Na wszechobecnych polach golfowych w regionie miłośnicy golfa szlifować mogą swoją technikę, amatorzy tenisa natomiast rozegrać niejedną partię gry. Relaks i odnowę biologiczną znajdziemy w jednej z term doliny Gastein, których wody pochodzą z siedemnastu gorących źródełek.

PROGRAM

Dzień 1 (Piątek)
– przejazd PL – AUS
- Zakwaterowanie w wybranym hotelu/pensjonacie/apartamencie w dolinie Gastein
Dzień 2-8 (Sobota – Piątek)
- pobyt w wybranym obiekcie
- wycieczki rowerowe
- wycieczki piesze: PN Wysokie Taury
- relaks w termach 
Dzień 9 (Sobota)
- rano wykwaterowanie
- przejazd AUS – PL

TRANSPORT

-- naszym busem
-- własnym samochodem


ZAKWATEROWANIE

-- Apartamenty: samodzielne mieszkania udostępnione w prywatnych domkach lub większych apartamentowcach. Z wyposażoną kuchnią lub aneksem kuchennym. Cena nie obejmuje wyżywienia. 
-- Pensjonaty: pokój z łazienką. W cenie z reguły są tylko śniadania, mogą być również obiadkolacje. 
-- Hotele: 3*-4*, pokój z łazienką, w różnym standardzie. W cenie są śniadania i obiadokolacje (HB) lub w formule All inclusive (AI). 

W pensjonatach i hotelach możliwe są dodatkowe udogodnienia: basen, strefa wellness i spa, sauna, internet.

PRZYKŁADY TRAS ROWEROWYCH

Miłośnicy dwóch kółek znajdą tu wszystko, czego tylko dusza cyklisty zapragnie: wypożyczalnie rowerów, sklepy sportowe i szlaki rowerowe o każdym stopniu trudności. Region Gastein posiada rozległą sieć górskich tras rowerowych i wiele bocznych dróg o małym natężeniu ruchu samochodowego.

Trasy rowerowe turystyczne w dolinach: 

Gasteinertal Radweg - to główny szlak rowerowy doliny, niezwykle przyjemny, w sam raz dla rodzin. Ta okrężna trasa prowadzi do najpiękniejszych miejsc doliny i prezentuje jej najciekawsze atrakcje turystyczne. Trasa zaczyna się w Klammstein i biegnie w kierunku południowym lekko pod górę, koło Bad Gastein znajduje się większy podjazd, prowadzący na wysokość 1050 m. Na północy trasa łączy się ze szlakiem Tauernradweg, stając się częścią nowego szlaku „Alpe Adria” (trasa z północy na południe, z Salzburga do włoskiego regionu Wenecja).

Ścieżki MTB:

Szczegółowe mapy, ślady do GPS i informacje na stronie: TUTAJ 
Filmy w sieci: TUTAJ

INNE ATRAKCJE

Dolina Gastein należy częściowo do parku narodowego Hohe Tauern. Na szlakach (w sumie 350 km) o tłoku nie ma mowy. Można tu również uprawiać wspinaczkę, paralotniarstwo, jazdę konną, łucznictwo i wiele innych aktywności. Dolinę pokrywa gęsta siatka ok. 40 schronisk i chat położonych na wysokości od 1200 do 1800 m n.p.m. Przy każdej hali można skosztować górskich specjałów: wędzonego boczku, mocno aromatycznych serów, ciemnego chleba z kminkiem i pszenicznego piwa.

Region Gasteinertal stanowią trzy kurorty: Bad Gastein, Bad Hofgastein i Dorfgastein.
Mała, idylliczna wioska Dorfgastein wita wszystkich gości zaraz przy wjeździe do doliny. Bad Gastein stanowi światowej sławy austriacki kurort uzdrowiskowy, będący historyczną kolebką regionu. Miejscowość usytuowana jest na terenie Parku Narodowego Wysokie Taury, na wysokości 1000 m n.p.m. I na koniec - pulsujące serce doliny stanowi miejscowość: Bad Hofgastein. W tym kurorcie, wzdłuż deptaku usytuowane są liczne hotele, restauracje i sklepy.

Baseny termalne Felsentherme Gastein każdą porą zachwycają swoich gości niesamowitą architekturą i niepowtarzalną atmosferą miejsca. Godne przypomnienia również, Alpentherme w Bad Hofgastein, należą natomiast do najnowocześniejszych ośrodków wellness w Alpach. Turystom do dyspozycji oddanych zostało tam 6 gorących źródeł oraz kompleks saun.

Prawdziwą atrakcją jest tu również położone pośród gór jezioro Bergsee.

Więcej informacji o rejonie: TUTAJ, filmy w sieci: TUTAJ

LETNIA KARTA DOLINY GASTEIN

Bezpłatna karta rabatowa, dostępna w wariancie letnim i zimowym, ważna we wszystkich trzech miejscowościach doliny. Uprawnia przede wszystkim do wielu zniżek, np. na korzystanie z kolejek górskich i infrastruktury sportowej w regionie, wstępu do term w Bad Gastein i Bad Hofgastein, czy Zamku Klammstein w Dorfgastein, jak również bezpłatnych wycieczek w góry z przewodnikiem. Nie ma znaczenia ile będzie trwał Państwa pobyt w Gastein – z kartą Doliny Gastain na pewno okaże się wyjątkowy.