Newsletter 

Newsletter

Zapisz się do newslettera, jeśli chcesz mieć dostęp do unikalnych promocji i otrzymywać informacje o nowych wyjazdach rowerowych.

Sezon rowerowy 2017 - o czym warto wiedzieć

19.02.2017

W ciągu ostatnich lat wiele osób zdecydowało się pojechać z nami na swoje rowerowe wakacje. Ich sugestie i nasze doświadczenie pozwalają nam modyfikować naszą ofertę tak, aby była ona coraz ciekawsza i jak najlepiej spełniała wasze oczekiwania. W nadchodzącym sezonie rowerowym również wprowadzamy kilka zmian. I właśnie o nich, ale nie tylko, piszemy w naszym małym “przewodniku”.

Jesteśmy elastyczni – dopasowujemy się do Ciebie.

Wyznacz termin wyjazdu, który najbardziej Ci odpowiada.
Gdy wejdziesz na naszą stronę internetową www.mojeRowery.pl, zauważysz, że przy niektórych imprezach rowerowych są określone terminy wyjazdów, a przy innych nie. Dlaczego? Bo wychodzimy naprzeciw Twoim oczekiwaniom i dajemy Ci możliwość wyboru takiego terminu, który najbardziej Ci odpowiada. Jak to działa? Wybierz konkretną wycieczkę rowerową i zaproponuj swój termin wyjazdu – jeśli tylko będziemy mieć taką możliwość (tzn. będziemy dysponować wolnymi busami) wprowadzimy zaproponowany przez Ciebie termin na witrynę i uruchomimy zapisy na daną imprezę rowerową.

Wystarczą tylko 4 osoby i jedziemy!

Właśnie tyle osób potrzeba, aby impreza rowerowa mogła się odbyć. Idealna sytuacja jest wtedy, gdy na wybrany przez siebie termin zgłaszasz 4 lub więcej osób – wtedy od razu możemy potwierdzić wyjazd. W sytuacji, gdy zgłaszasz mniej niż 4 osoby również możemy wprowadzić zaproponowany przez Ciebie termin na stronę internetową, ale impreza zostanie przez nas potwierdzona dopiero wtedy, gdy zgłosi się na nią min. 4 osoby dorosłe.

Zakwaterowanie: pola kempingowe.

Wybór campingów oznacza niższą cenę i bardziej “turystyczne” wakacje. Co nie oznacza, że gorsze. Ta forma noclegów ma dużo uroku, zwłaszcza, gdy dopisze pogoda. W przypadku campingów jako organizator zapewniamy namioty i karimaty (śpiwory trzeba mieć swoje), a także krzesełka, stoliki, kuchenkę gazową, naczynia, talerze i sztućce. Każdy sam przyrządza sobie posiłki, obiadokolacje można przygotować z produktów, które kupi się po drodze w ciągu dnia lub na campingu. Można też wspólnie wybrać się na zakupy busem.

Zakwaterowanie: pensjonaty lub hotele.

Decydując się na noclegi w pensjonatach/hotelach nie musisz rano martwić się o śniadanie – będzie na Ciebie czekało:-) Prawie zawsze w cenie noclegu w pensjonacie/hotelu jest śniadanie. Oczywiście, czasem mogą zdarzyć się wyjątki od tej reguły, wynikające ze specyfiki danego kraju lub konkretnego obiektu, ale nawet wtedy grupa zwykle jedzie na wspólne śniadanie które jest w cenie wyjazdu lub w przypadku apartamentów przyrządza je z wspólnie z produktów zakupionych przez pilota.

Często otrzymujemy pytania dotyczące standardu zakwaterowania. Zawsze staramy się, aby standard pensjonatów i hoteli był bardzo dobry. Grupa zakwaterowana jest w pokojach dwuosobowych, w przypadku rodzin zawsze staramy się znaleźć najbardziej optymalne rozwiązanie (pokoje z dostawkami dla dzieci, pokoje rodzinne). Specyfika zakwaterowania zależy często od kraju, do którego jedziemy. W Niemczech i Austrii są to często urocze, rodzinne pensjonaty i hoteliki. We Francji w niektórych regionach mogą to być bardziej nowoczesne obiekty, w których podaje się typowo francuskie śniadania, składające się zazwyczaj z croissanta lub pszennej bagietki, masła, miodu lub dżemu. Jeżeli wybieracie się na wycieczkę rowerową w środku lata, pamiętajcie o tym, że w takich pensjonatach/hotelach często nie ma klimatyzacji. Jeżeli robimy wyjazd rowerowy tylko dla waszej grupy, możecie życzyć sobie zakwaterowania w hotelach z klimatyzacją. W miarę możliwości postaramy się to życzenie zrealizować, ale należy liczyć się z tym, że cena wyjazdu będzie wyższa.

Busem czy samolotem?

W przypadku niektórych imprez rowerowych zapewniamy transport busem, przy dłuższych dystansach uczestnicy lecą na miejsce samolotem (północna Francja, Sardynia, południowe Włochy). Po potwierdzeniu przez nas, że impreza się odbędzie, uczestnicy we własnym zakresie rezerwują bilety lotnicze na określony przez nas lot lub bilety są kupowane przez nas (zależy od linii lotniczych). Jeżeli wyjazd organizowany jest busem, możesz zabrać własny rower lub wypożyczyć rower trekkingowy od nas. Jeśli natomiast na miejsce rozpoczęcia imprezy rowerowej lecisz samolotem, dostaniesz nasz rower trekkingowy, który przywieziemy na miejsce. Oczywiście jeśli bardzo chcesz, możesz zabrać swój rower do samolotu, ale trzeba się liczyć z wyższymi kosztami które sam musisz pokryć.

Grupy czy turyści indywidualni, czyli dla kogo są nasze imprezy rowerowe?

Kto z nami jeździ? Wszyscy:-) Rodziny z dziećmi i grupy znajomych, pary i single, a także kluby rowerowe i turystyczne. Możliwe są 3 formy skorzystania z naszej oferty:

- uczestnicy wycieczki rowerowej jadą z nami po przygotowanej przez nas trasie rowerowej,
- grupa jedzie po przygotowanej przez siebie trasie, a nasz bus (jeden lub kilka przy większej grupie) zapewnia tylko transport, asekurację i przewóz bagażu,
- sam przewóz grupy tam i z powrotem – zawozimy grupę na miejsce i po określonym czasie (np. tygodniu) odbieramy grupę z ustalonego miejsca. Ewentualnie może to być transport tylko w jedną stronę.
Pamiętajcie o jednym – jesteśmy elastyczni i staramy się spełnić Wasze oczekiwania.

Zapraszamy na rowerowe wakacje. Każdego! Niezależnie od wieku i “rowerowego” doświadczenia!