Newsletter 

Newsletter

Zapisz się do newslettera, jeśli chcesz mieć dostęp do unikalnych promocji i otrzymywać informacje o nowych wyjazdach rowerowych.

Alpejskie Pojezierza Salzkammergut

Austria - 8 dni

1990
Kraje:
Austria
Trudność:
łatwa z podjazdami
Długość trasy:
ok. 290 km
Dni podróży:
8 dni
Dni na rowerze:
6 dni

Rezerwacja terminu

Nie ma jeszcze żadnych terminów. Wybierz swój termin w jakim chcesz wyjechać i wyślij go do nas:

Campingi/namioty
1990
Zaproponuj termin
Pensjonaty/hotele
3070
Zaproponuj termin

Możesz również zadzwonić pod numer 12 378 48 80. Nasi operatorzy odpowiedzą na Twoje pytania dotyczące oferty oraz rezerwacji.

Informacje organizacyjne

Wyjazd z cyklu: SELF GUIDED TOURS
Sprawdź jakie korzyści wynikają z uczestnictwa w takich tourach! 

CENA OBEJMUJE: 
- 7 noclegów w pensjonatach lub w namiotach na campingach
- transport busem
- transport rowerów 
- transport bagaży w czasie przejazdu rowerami
- opieka kierowcy-pilota
- GPS z mapami i zaznaczoną trasą umożliwiający samodzielny przejazd trasy (jeden GPS na rezerwację / grupę znajomych jadącą razem),
- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
- ubezpieczenie KL 10 000 EUR 

CENA NIE OBEJMUJE:
- wyżywienia (w przypadku niektórych pensjonatów w cenę mogą być wliczone śniadania)
- wynajmu roweru (możliwe wynajęcie roweru trekkingowego za dodatkową opłatą 250 zł/tydzień)
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów

DOPŁATY:
- dopłata do pokoju jednoosobowego: 550 PLN
- dopłata do jednej osoby w namiocie: 160 PLN

WYBIERZ SWÓJ TERMIN
Nie odpowiada ci termin wybrany przez nas? Wybierz termin w którym możesz jechać. Jak to zrobić dowiesz się TUTAJ.

ZALECANE WYPOSAŻENIE:
- rower trekingowy, ewentualnie inny dostosowany do dłuższych przejazdów
- linka zabezpieczająca do roweru
- zapasowa dętka lub łatki
- podstawowe narzędzia rowerowe

UWAGI:
- W przypadku noclegów na campingach udostępniamy nasze namioty oraz karimaty. Śpiwory trzeba zabrać swoje.
- Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
- Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
- Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
- Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Krakowa lub Katowic. Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie.

Profil trasy

Mapa trasy

Dziewicze jeziora alpejskich dolin, górski krajobraz zielonych łąk, lasów i pojezierzy. Pozwól się oczarować.. Zapraszamy do magicznej krainy i najpiękniejszych krajobrazów, alpejskich hal, wiosek i dawnych rezydencji.

Miejsce to otoczone alpejskimi łańcuchami górskimi położone pośrodku falującego pojezierza Salzkammergut uznawane jest za jeden z najbardziej czarujących regionów Austrii! Nic dziwnego Salzburg z festiwalem The Sound of Music stanowi muzyczną stolicę kraju a błękitne pojezierza Salzkammergut z potężnymi łańcuchami Alp tworzą baśniowe miejsce.

Nieskalane jeziora Mondsee, Attersee, Traunsee i Wolfgang to najbardziej znane zbiorniki regionu. Jeziora te charakteryzuje bardzo duża głębokość (do 190 m) i przejrzystość wody (powyżej 10 m). Połączenie walorów przyrodniczych trasy z miejscami dawnej świetności (Bad Ischl – cesarska rezydencja) i kultury (Salzburg – miasto muzyki) tworzy wyjątkowy nastój wypoczynku..

Pojezierze Salzkammergut – to obszar na pograniczu austriackich landów Górna Austria, Salzburg i Styria, złożony w największej części z gór i jezior. Historycznie stanowił bardzo ważny ośrodek wydobycia soli. Eksploatację jej złóż rozpoczęto już w drugim tysiącleciu przed Chrystusem. Za jego perłę uważana jest wioska Hallstatt. Sławny Salzburg, odległy stąd o 80 km, zbudował swoją potęgę również na słonym bogactwie, chociaż zasłynął przede wszystkim dzięki Mozartowi. W 1997 region wpisany został, pod nazwą "krajobraz kulturowy Hallstatt Dachstein Salzkammergut" na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Obecnie służy przede wszystkim turystyce i rekreacji.

Charakter trasy
Trasa łatwa z podjazdami, biegnie ścieżkami rowerowymi oraz bocznymi drogami lokalnymi. Trasa prawie na całym odcinku jest specjalnie dla rowerów wyasfaltowana lub utwardzona. Teren jest głównie płaski z łagodnymi wzgórzami i odcinkami pod górę. Maksymalne różnice wzniesień to ok. 200-300m.

Dzień 1: wyjazd z Polski i przejazd do Salzburga
Wyjazd z Krakowa (przez Katowice) w godzinach porannych. Przejazd do Salzburga. Zakwaterowanie, odpoczynek po podróży. Zapoznanie się ze sprzętem i trasą wycieczki. Wieczorny spacer po starówce Salzburga – miasta muzyki.

Dzień 2: Salzburg – Trumer Seen (Trumer Lakes)/Wallersee, ok. 55km
Pierwszy odcinek trasy poprowadzi nas malowniczą doliną rzeki Salzach nad jeziora Trumer-Land, Obertrumer See, Mattsee i Grabensee. Alpejskie wioski, łąki, jeziora i urocze doliny pozwolą w pełni cieszyć się pierwszym dniem aktywnego wypoczynku. Trumer Seen jest miejscem dla miłośników delektowania się wypoczynkiem. Wokół jeziora można wędrować i robić długie spacery. Jezioro ma też wiele do zaoferowania pasjonatom aktywnych zajęć sportowych na lądzie i wodzie. Oprócz wielu tras rowerowych po pagórkowatej okolicy istnieje możliwość surfingu na jeziorze Mattsee. Naszym ostatecznym celem w tym dniu będzie Wallersee.

Dzień 3: Wallersee – Attersee, ok. 55km
Podróż będziemy dziś kontynuować jadąc wzdłuż jezior Irrsee, Mondsee i Attersee. Przejedziemy krótki odcinek wzdłuż dawnej linii kolejowej Ischler. Mondsee uważane jest za jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie. Dobre miejsce do kąpieli, uprawiania różnych sportów wodnych i … jazdy konnej. Słynny jest klasztor Benedyktynów Benedyktynów wybudowany w 748 r. Był to jeden z najstarszych klasztorów w Austrii. Został przebudowany w XVIII wieku, w chwili obecnej znajduje się w nim muzeum. Naszym celem będzie jezioro Attersee (długość 20 km).

Dzień 4: Attersee – Traunsee, ok. 45km
Pojedziemy trasą rowerową przez miejscowości Seewalchen, Schörfling i Gmunden położone nad jeziorem Traunsee. Gmunden to malownicza miejscowość, będąca jednym z głównych atrakcji regionu. Miejscowość znana była za czasów cesarstwa Austro-Węgierskiego jako stolica soli. Dzisiaj słynie z wysokich walorów turystycznych i pięknych wyrobów ceramicznych. Od 1862 roku jest resortem Spa. Jezioro Traunsee jest najgłębszym jeziorem Austrii (196 m) o ciekawej linii brzegowej. Dla wielu fascynujące miejsce do nurkowania. Na nocleg zatrzymamy się niedaleko rybackiej miejscowości Traunkirchen.

Dzień 5: Traunsee – Hallstätter See ok. 55 km
Dzisiejsza trasa zawiedzie nas nad jezioro Hallstätter See. Aby się tam dostać pojedziemy doliną rzeki Traun przez miejscowości: Ebensee, Bad Ischl, Bad Goisern do Obertraun nad jeziorem Hallstätter See. Znajdują się w tej miejscowości spektakularne jaskinie lodowe - Dachstein ice caves! Następnie jadąc wzdłuż jeziora powita nas urzekająca miejscowość Hallstätt, przez wielu uznawana za jedną z najpiękniejszych miejscowości na świecie położonych nad jeziorem! Znajduje się tu również otwarta do zwiedzania najstarsza kopalnia soli. Region Hallstätersee – Dachstein należy do światowego dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego UNESCO.

Dzień 6: Hallstat – Wolfgangsee, ok. 40 km
Dzisiejszy dzień to będzie prawdziwe wyzwanie! Dla spragnionych aktywności trasa poprowadzi przez górę Blaa Alm, znajdującą się na wysokości 967 m n.p.m. Piękne widoki na masywy górskie Dachstein, dzika przyroda oraz miejscowości Bad Aussee i Altausee sprawią że będzie to niezapomniany dzień! Natomiast dla osób spragnionych relaksu raczej zamiast wysiłku - chwile błogości nad należącym do dziedzictwa UNESCO jeziorem Hallstättersee oraz łagodna trasa rowerowa przez Bad Goisern. Obydwie grupy spotykają się w książęcym kurorcie Bad Ischl. Już razem udamy się doliną rzeki Ischl nad piękne jezioro Wolfgangsee. Bad Ischl - w tym znanym kurorcie znajdziemy solankowe baseny, groty oraz natryski, które pozwolą uzyskać odprężenie oraz odzyskać energię. Bad Ischl usytuowane jest w sercu urokliwej krainy Salzkammergut, pełnej atrakcji przyrodniczych, kulturalnych i rozrywkowych. Malownicze górskie jeziora, krystalicznie czyste rzeki, lodowe jaskinie oraz unikalne kopalnie soli leżą na wyciągnięcie ręki.

Dzień 7: Wolfgangsee – Salzburg, ok. 40km
Z miejscowości St. Gilgen leżącej na południowym brzegu długiego na 11 km jeziora Wolfgangsee pojedziemy w kierunku miejscowości Thalgau i Eugendorf. Następnie ścieżką rowerową udamy się wzdłuż wąwozu Glasenbachklamm, który wyprowadzi nas do doliny rzeki Salzach. Nasza trasa będzie wiodła wzdłuż dawnego traktu kolejowego. Tym sposobem opuścimy krainę, górskich dolin i wysokogórskich krajobrazów, które zdobi prawie 80 jezior. Wracamy do miasta Mozarta – Salzburga.

Dzień 8: Zwiedzanie Salzburga i wyjazd do Polski
Odkryj piękno miasta Mazarta na rowerze. Możesz odwiedzić komnaty zamku Mirabell, dom narodzin Mozarta oraz fortecę Hohensalzburg. Dla chętnych z zwiedzanie magicznej barokowej starówki Salzburga z przewodnikiem. Czy wiesz że Salzburg jest miastem rowerów - to 145-tysięczne miasto ma 160 km ścieżek rowerowych. Wiele osób dojeżdża do pracy rowerami. W centrum miasta parkują tysiące rowerów. Zamek Hohensalzburg (z XI wieku) - Uchodzi on za największą zachowaną w całości fortecę w Europie Środkowej i jeden z najważniejszych zabytków Austrii. Twierdza Hohensalzburg wznosi się dostojnie ponad zabytkowym centrum miasta. Jej początki istnienia sięgają XI wieku, czasów naznaczonych napiętymi stosunkami między papieżami i cesarzami niemieckimi. Ze wzgórza rozpościera się piękna panorama na miasto. Wycieczka audio trwa ok 30 min. Do twierdzy dostaniemy się pieszo wijącą się stromym zboczem góry drogą, bądź też szybciej naziemną kolejką linową.

W godzinach popołudniowych wyjazd do Polski, przyjazd do Katowic/Krakowa w godzinach nocnych.