Newsletter 

Newsletter

Zapisz się do newslettera, jeśli chcesz mieć dostęp do unikalnych promocji i otrzymywać informacje o nowych wyjazdach rowerowych.

Organizacja wycieczek rowerowych

WYBIERZ SWÓJ TERMIN
Jeżeli nie odpowiada ci wybrany przez nas termin wyjazdu na określoną trasę, możesz wyznaczyć swój własny. Jeżeli tylko będziemy mieli w tym czasie wolne auto to możemy dla ciebie wyznaczyć nowy termin wyjazdu na wybraną wycieczkę rowerową. Jedyny warunek to zgłoszenie przez Ciebie minimum 4 pełnopłatnych osób na taki wyjazd. Na takie wycieczki mogą się zgłaszać też inne osoby więc nie jest to termin zarezerwowany tylko dla Twojej grupy.

LOGISTYKA

Nasze wyjazdy charakteryzuje dopracowana logistyka. Trasy rowerowe są sprawdzone i przemyślane tak, aby przejeżdżane odcinki prowadziły przez najatrakcyjniejsze miejsca danego rejonu. Przez cały czas przejazdu grupę zabezpiecza wyspecjalizowany pilot-kierowca wraz z busem. Główny bagaż transportowany jest w busie, dostęp do niego możliwy będzie dopiero pod koniec dnia na miejscu noclegu.

DYSTANS DO PRZEJECHANIA
Wiemy że oczekiwania naszych klientów są różne. Jedni wolą skupić się na zwiedzaniu, inni na jeździe, niektórzy wolą spokojną rekreacyjną jazdę, inni lubią się zmęczyć. Dlatego nasze wyjazdy dostosowujemy do potrzeb każdego. Staramy się, aby podstawowy dzienny dystans do pokonania mieścił się w granicach od 40 do 60 km. Jeśli dla kogoś jest to zbyt duża odległość, może fragmenty przejechać naszym busem (nie dotyczy wycieczek rowerowych z dojazdem własnym). Natomiast, jeśli ktoś nie pozbył się jeszcze nadmiaru energii, może ją spożytkować na przejechanie dodatkowo wyznaczonej pętli (kilkanaście – kilkadziesiąt km). Dzienny dystans zależeć również będzie od położenia campingów i hoteli, dlatego też czasem może być większy lub mniejszy od średnio zakładanego dystansu.

GPS
W trakcie wyjazdu każdy uczestnik ma dostęp do rowerowego urządzenia GPS (jeden GPS na zadeklarowaną grupę znajomych lub rodzinę), z wgranymi specjalistycznymi mapami danego terenu oraz wyznaczoną przez nas wcześniej trasą do przejechania danego dnia. Na początku wyjazdu odbywa się szkolenie z obsługi urządzenia, a codziennie rano odprawa. Dzięki temu każdy uczestnik ma możliwość odłączyć się od grupy i przejechać dystans indywidualnie – zwiedzić te atrakcyjne miejsca, które go interesują, odpocząć dłużej na pięknej polanie, a potem dołączyć do grupy lub spotkać się z główną grupą dopiero w hotelu. Taka organizacja umożliwi uczestnikom przejazd trasy własnym tempem, czując się pewnie w danym miejscu, pomimo że jest się w danym rejonie po raz pierwszy. 

NASZE BUSY I TRANSPORT ROWERÓW
Busy którymi dostajemy się w wybrane miejsce charakteryzują się wysokim standardem, klimatyzacją i wygodnymi fotelami. Są to busy 9 lub 18-20 osobowe w zależności od potrzeb i wielkości grupy. Rowery są transportowane w specjalnej przyczepie przystosowanej do przewozu rowerów lub na busach z użyciem specjalistycznych bagażników rowerowych.

ROWERY
Nie masz swojego roweru przystosowanego do długich dystansów? Nie ma problemu nasi klienci mogą pożyczyć od nas doskonałe rowery trekingowe UNIBIKE lub CUBE (ramy 17”, 19” i 21”) lub rowery elektryczne idealne dla osób, które nie są pewne, czy dadzą radę przejechać całą trasę lub po prostu chcą taki rower przetestować. Aktualne ceny wynajmu: rower trekingowy 250 zł za tydzień, elektryczny rower trekingowy 350 zł za tydzień. Wszystkie rowery są w doskonałym stanie, wykorzystywane tylko przez naszych klientów w czasie wypraw rowerowych.  

NOCLEGI
Istnieją dwie możliwości zakwaterowania o różnym standardzie, a tym samym o różnej cenie.

Opcja 1: Zakwaterowanie w namiotach na campingach jest znacznie tańsze i ma swój niepowtarzalny urok, gwarantuje bliższy kontakt z przyrodą. W przypadku noclegów na campingach udostępniamy karimaty oraz duże, wygodne, samo rozkładające się 2-osobowe namioty (razem kwaterujemy pary oraz osoby tej samej płci). Należy zabrać własne śpiwory. Uczestnicy rozbijają i składają namioty samodzielnie. Campingi posiadają zadbane sanitariaty, prysznice, często wyposażone są też w kuchnię, basen czy restaurację.

Opcja 2: Zależnie od kraju docelowego noclegi organizowane są w pensjonatach, hotelach lub gospodarstwach agroturystycznych. Ze względu na wysoki standard cena oczywiście jest wyższa niż w przypadku campingów. Śpimy w pokojach 2-, 3- i 4-osobowych z własnymi łazienkami, znacznie wygodniejszych i bardziej komfortowych niż namioty. Staramy się, aby w pokojach były łóżka jednoosobowe ale nie zawsze jest to możliwe, czasami są to łóżka podwójne, małżeńskie lub pokój z podwójnym łóżkiem i wersalką lub dostawką. Możliwa jest rezerwacja pokoi 1-osobowych za dodatkową dopłatą. W większości hoteli/pensjonatów w cenie są zawarte śniadania (nie wszędzie jest to możliwe).  Rodzaj zakwaterowania jest związany z regionem, w którym odbywa się wycieczka. Przykładowo we Francji będą to głownie małe hoteliki, w Rumunii - pensjonaty, a Austria słynie z gościny w gospodarstwach agroturystycznych. W przypadku Chorwacji dopuszczalną przez nas opcją zakwaterowania są również apartamenty z własną kuchnią. 

POSIŁKI
W przypadku nocowania na campingach pod namiotami uczestnicy przygotowują śniadania z własnych produktów spożywczych. Do przygotowania śniadania lub kolacji udostępniamy również kuchenki gazowe i przybory kuchenne (sztućce i naczynia). W przypadku nocowania w pensjonatach / hotelach śniadanie z reguły jest już wliczonę w cenę lub jest możłiwość jego dokupienia.
Ze względu na zróżnicowane potrzeby zdecydowaliśmy się nie narzucać godziny i typu obiadów czy kolacji. W trakcie dnia i przejazdu przez liczne miasteczka wielokrotnie będzie możliwość zatrzymania się w wybranej przez siebie restauracji bądź samodzielnego przygotowania posiłku.
Wspólne śniadanie stworzy okazję do integracji grupy, a smaki lokalnych potraw obiadowych pozwolą zaznajomić się z danym regionem „od kuchni”.