Newsletter 

Newsletter

Zapisz się do newslettera, jeśli chcesz mieć dostęp do unikalnych promocji i otrzymywać informacje o nowych wyjazdach rowerowych.

Co zabrać na wyprawę rowerową

ROWER

Rower - na dłuższe przejazdy rowerem (półdniowe lub całodniowe) zalecamy rower trekkingowy. Rower trekkingowy - to rower który pozwala na komfortową jazdę zarówno po drogach asfaltowych jak i drogach o nawierzchni nieutwardzonej.
Rowery trekkingowe mają zazwyczaj bogate wyposażenie (lampki na dynamo, błotniki, bagażniki), pośrednie między rowerem szosowym a rowerem górskim ogumienie i ramę umożliwiające jazdę w bardziej wyprostowanej pozycji niż w rowerach wyścigowych.
Organizujemy również wyjazdy typowo górskie wtedy najwłaściwsze jest posiadanie roweru górskiego, nadającego się najlepiej na przejazdy po drogach szutrowych, liczne zjazdy i podjazdy. Rower szosowy, dostosowywany przede wszystkim do warunków drogi twardej doskonale będzie się nadawał do tych naszych wyjazdów, gdzie przejazdy w czasie całej wyprawy odbywają się po drogach asfaltowych (np. Dunaj, Via Claudia Augusta, Men, Ren z Moselą)
Oświetlenie rowerowe – każdy rower powinien posiadać: lampkę przednią i lampkę tylną.
Błotniki - w trakcie jazdy po deszczu gdzie nawierzchnia jest jeszcze mokra lub w czasie lekkiego deszczu okazują się nieocenionym elementem wyposażenia. Chronią przed całkowitym zachlapaniem ubrania i roweru.
Dzwonek w rowerze - bardzo przydatny przy przejazdach przez miasta, obszary gdzie często można spotkać innych przechodniów
Dwie dętki zapasowe do swojego roweru + łatki - przy kilkudniowych przejazdach bardzo często zdarza się że pęka dętka. Nasz pilot pomoże w zmianie dętki wszystkim tym którzy mogą mieć z tym trudność, jednak prosimy pamiętać aby takie dętki o odpowiednim rozmiarze zabrać ze sobą. Powszechnie dostępne są już w sklepach rowerowych opony anty-przebiciowe. Są one niewiele droższe od zwykłej opony, a zaoszczędzają wielu kłopotów w przyszłości.
Pompka do roweru - dostosowana do rodzaju wentyla jaki występuje w dętkach Państwa roweru.
Spinki do łańcucha w przypadku jego zerwania. Spinki o odpowiednim rozmiarze można zakupić w każdym serwisie rowerowym
Dwa bidony na wodę -  zaleca się posiadanie w trakcie jazdy 1,5l płynów ze sobą
Linka zabezpieczająca do roweru
Małe sakwy lub plecak – na podręczny bagaż danego dnia
Kask – polecamy wszystkim, obowiązkowo osoby niepełnoletnie

INNE

Ze względu na ograniczone miejsce w bagażniku busa zalecamy zabranie na jedną osobę jednego bagażu głównego (plecak / walizka/ torba) + mały podręczny plecaczek / sakwa.

Sprawny za granicą telefon komórkowy
- zalecamy sprawdzenie przed wyprawą u Państwa operatora telefonicznego czy roaming umożliwiający korzystanie z telefonu za granicą włącza się automatycznie czy należy go wcześniej aktywować. Telefon warto mieć na miejscu sprawny aby móc w każdym momencie skontaktować się z grupą, pilotem i obsługą techniczną. Jeżeli będą mieć Państwo potrzebę częstszego korzystania z telefonu warto zakupić na miejscu lokalną Simkartę. Aby móc użyć nową Simkratę, telefon musi mieć usunięty system Simlock.
Latarka
Dokument tożsamości
Odzież rowerowa (koniecznie kurtka przeciwdeszczowa i okrycie głowy chroniące przed słońcem), krem przeciwsłoneczny, środek przeciwko komarom, leki, okulary przeciwsłoneczne
Spawdź wcześniej tu jakiej pogody możesz się spodziewać.
Aparat fotograficzny (dla tych co lubią fotografować)