Newsletter 

Newsletter

Zapisz się do newslettera, jeśli chcesz mieć dostęp do unikalnych promocji i otrzymywać informacje o nowych wyjazdach rowerowych.

Jak przygotować się do wycieczki rowerowej

TY
Nasze wyjazdy przeznaczone są dla wszystkich spragnionych ruchu, aktywności i nowej formy spędzania wakacji. Nie musisz trenować regularnie, brać udziału w zawodach rowerowych, jeździć w każdy weekend. Wystarczy, że jeździsz czasami, masz przeciętną kondycję i chcesz przeżyć niezapomniane wakacje.

Jednak nasze wyprawy mają różne stopnie trudności – tak, aby każdy znalazł coś dla siebie.
Trasy łatwe (st. trudności nr 1) oraz łatwe z podjazdami (st. trudności nr 2) nadają się absolutnie dla wszystkich. Nie wymagają wcześniejszego przygotowania kondycyjnego. Trasy średnio trudne (st. trudności nr 3) wymagają dobrej kondycji fizycznej ze względu na występujące częste podjazdy i przewyższenia terenu, więc jeśli regularnie nie uprawiasz jakiejś aktywności fizycznej, zacznij ćwiczyć już dziś! Trasy trudne (st. trudności nr 4) są przeznaczone dla regularnie jeżdżących rowerzystów górskich posiadających zarówno dobra kondycję fizyczną, jak i odpowiednie umiejętności.

TWÓJ ROWER
Koniecznie zrób przegląd roweru przed wyjazdem. Zalecamy zabranie roweru do profesjonalnego serwisu, w którym nasmarowane zostaną: łańcuch, przerzutki, łożyska, sprawdzony zostanie naciąg szprych w kołach - ich nieodpowiedni naciąg może prowadzić do ich pękania lub scentrowania (skrzywienia) koła. Ponadto należy wymienić zużyte (oraz bliskie zużycia) klocki hamulcowe. To jest bardzo ważne, ponieważ brak sprawnych hamulców może prowadzić do stworzenia zagrożenia życia Państwa i innych osób na drodze.

W czasie touru będziemy w stanie usunąć tylko niewielkie usterki. W razie poważniejszych problemów trzeba będzie skorzystać z profesjonalnych serwisów.

Posiadamy własne rowery trekkingowe – za dodatkową opłatą można wypożyczyć w pełni sprawny rower.