Newsletter 

Newsletter

Zapisz się do newslettera, jeśli chcesz mieć dostęp do unikalnych promocji i otrzymywać informacje o nowych wyjazdach rowerowych.

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Dla kogo są wakacje na rowerze?
Dla każdego kto jeździ na rowerze. Nie musisz trenować regularnie, brać udział w zawodach rowerowych, jeździć w każdy weekend. Wystarczy że jeździsz czasami, masz przeciętną kondycję i chcesz przeżyć niezapomniane wakacje. Odrobina wysiłku fizycznego nie zaszkodzi, a świat z rowerowego siodełka wygląda inaczej.

Czy muszę mieć swój rower?
Nie musisz mieć własnego roweru. Możemy wypożyczyć Ci nasz w pełni wyposażony i sprawny rower za dodatkową opłatą. Oczywiście na swoim rowerze będziesz się czuł najlepiej i najbezpieczniej.

Czy rower elektryczny jedzie sam?
Nie, rower elektryczny tylko wspomaga rowerzystę, szczególnie podczas podjazdów. Więcej informacji: TUTAJ 

Czy rower trzeba specjalnie przygotować przed rajdem?
Tak, koniecznie zrób przegląd przed wyjazdem. W czasie wycieczki będziemy w stanie usunąć tylko niewielkie usterki. W razie poważniejszych problemów trzeba będzie skorzystać z profesjonalnych serwisów.

Co zrobię, jak złapię gumę?
Zalecamy przywieźć z Polski zapasowe odpowiedniego typu dętki oraz pompkę rowerową. Jeśli przebijesz jedną dętkę, to samodzielnie lub z pomocą pilota, będzie można ja wymienić.

Co to jest odbiornik GPS?
Najprościej mówiąc, jest to urządzenie, które pokazuje Ci na elektronicznej mapie miejsce, w którym się znajdujesz. Widzisz również wyznaczona trasę, którą masz jechać, dzięki czemu wiesz, w którą stronę skręcić na skrzyżowaniu (a tam stoi grupka rowerzystów z mapą i głowi się co dalej :). Są tam również zaznaczone tzw. waypointy – miejsca, w których czeka na was bus, restauracje, w których można dobrze zjeść, sklepy spożywcze, punkty widokowe, atrakcje turystyczne czy kawiarnie z pyszną kawą.

Czy na drogę dostaniemy jakieś mapy?
Dostępne będą dla was wydruki map z zaznaczoną trasą. Jednak posiadając odbiornik GPS, nie będziecie musieli korzystać z mapy. Będziecie jechali „jak po sznurku”. Oczywiście przed wyjazdem można zaopatrzyć się w odpowiednie mapy, aby zorientować się w ogólnej topografii terenu i lokalizacji atrakcji.

Czy każdy uczestnik wycieczki dostanie GPS?
Nie. Jeden odbiornik GPS przypada na grupkę znajomych lub rodzinę, która zadeklaruje, że będzie jechać razem - szczegóły będą ustalane podczas rezerwacji. Oczywiście można też jechać w grupie z pilotem znającym trasę.

Czy w czasie przejazdu jedziemy w jednej grupie?
Nie, można jechać z całą grupą ale można też jechać samodzielnie w swoim tempie. Codziennie rano robimy odprawę i pilot informuje co ciekawego jest do zobaczenia na trasie. Każda grupa dostaje swój GPS i jedzie zgodnie z wytyczoną trasą.

Co z transportem bagaży?
Bagaże są transportowane przez busa, który jedzie za grupą rowerową. Sugerujemy tylko żeby mieć ze sobą jakieś przekąski i picie. Dostęp do bagaży będziemy mieli dopiero jak dojedziemy na miejsce noclegu.

Jaki standard mają campingi, na których nocujemy?
Staramy się wybrać campingi o jak najlepszej opinii. Oczywiście standard zależy od kraju, który odwiedzamy. Czasem może być to camping posiadający własny basen, kafejkę internetową lub ogólnodostępne Wi-Fi, boiska, restauracje, sklepy i inne udogodnienia. Czasem tylko najpotrzebniejsze: dostęp do prądu, wody, prysznice i toalety. Namioty, w których śpimy to samorozkładające się namioty firmy Quechua 2-3 osobowe. W cenie oferujemy również karimaty.

Jaki standard mają hotele i pensjonaty, w których nocujemy?
Tak jak i w przypadku campingów, standard zakwaterowania zależy do kraju. Zawsze wybieramy sprawdzone obiekty. Nocujemy w 1, 2, 3-osobowych pokojach z własnymi łazienkami (w niektórych popularnych miejscach wyjątkowo łazienki mogą być wspólne dla 2-3 pokoi). Pokoje są zawsze schludne i czyste. Mogą to być 3* gwiazdkowe hotele, pensjonaty lub gospodarstwa agroturystyczne. W przypadku niektórych krajów (Włochy, Chorwacja) często kwaterujemy również w apartamentach z własną kuchnią. Dodatkowo obiekty mogą dysponować: restauracją, barem, strefą wellness, dostępem do internetu.

Co wziąć ze sobą na jednodniową jazdę?
Najlepiej do małej sakwy lub plecaka spakować najpotrzebniejsze rzeczy: dokumenty, coś od deszczu i słońca, coś do jedzenia.

Czy wieczorami będziemy imprezowali?
Są to Twoje wakacje i zależy nam na tym, abyś się dobrze bawił. Wierzymy w Twój rozsądek. Oczywiście możesz skorzystać z organizowanej w pobliżu dyskoteki, napić się dobrego lokalnego wina. Jednak musisz pamiętać, że następnego dnia wsiądziesz na rower i będziesz uczestnikiem ruchu drogowego, podlegającego pod przepisy ruchu drogowego (czasem różne dla różnych krajów).

Czy muszę jechać w kasku?
W kasku muszą jechać dzieci do 18 roku życia. Osoby dorosłe nie muszą ale każdemu zalecamy zabranie kasku.

Czy muszę zwiedzać wszystkie ciekawe miejsca po drodze?
Nie, każda grupa jedzie w swoim tempie i zwiedza te miejsca które chce.

Jaka będzie pogoda?
Pogoda zmienną jest:) i nie mamy na nią żadnego wpływu. Może się zdarzyć, że wycieczce towarzyszyć będą upały lub też deszcze. Nie straszna nam będzie pogoda, jeśli się odpowiednio przygotujemy. Z myślą, abyście zaznajomili się z warunkami klimatycznymi panującymi w danym terminie, zebraliśmy dla Was dane (średnie wartości z wieloletnich pomiarów) dla poszczególnych wycieczek/miejscowości: Pogoda i klimat. Można tu również sprawdzić najbliższe prognozy pogody.