Buty rowerowe MTB w rekreacji i sporcie

Skarpety rowerowe

Skrót MTB dotyczący rowerów górskich odnosi się do określenia Mountain Terrain Bike i oznacza, że są to jednoślady przeznaczone do jazdy po trudnym terenie. Wśród rowerów MTB można wyróżnić między innymi: modele MTB rekreacyjne oraz w wersji bardziej sportowej.

Buty do jazdy rekreacyjnej

Rowery górskie MTB rekreacyjne przeznaczone są dla osób, które cenią sobie jazdę z dala od dróg utwardzonych. Dużą zaletą tego typu rowerów jest umiejętne połączenie jednośladu umożliwiającego poruszanie się po zwykłych ścieżkach rowerowych, jak również dotarcie do szlaków górskich, przy jednoczesnym zachowaniu dużego komfortu podczas jazdy. To zasługa odpowiedniej geometrii roweru, dzięki której pozycja przyjmowana przez rowerzystę podczas jazdy nie jest mocno pochylona.

Sportowe buty MTB

W przypadku rowerów należących do grupy MTB sport pozycja przyjmowana przez rowerzystę za kierownicą jest bardziej pochylona. Rower przeznaczony jest bowiem do bardziej ekstremalnej jazdy w dużo trudniejszym terenie.

MTB rekreacja i MTB sport, buty rowerowe MTB

Podczas użytkowania rowerów górskich MTB zarówno na trasach asfaltowych, ścieżkach rowerowych, polnych drogach oraz w terenie górzystym nie można zapominać o kwestiach komfortu jazdy. Zapewnia go między innymi profesjonalny strój rowerzysty. Jego bardzo istotnym elementem jest odpowiednie obuwie. Buty rowerowe MTB zapewniają bowiem rowerzyście nie tylko wygodę podczas ich użytkowania, ale również znacząco wpływają na efektywne przenoszenie energii na pedały podczas jazdy.