Ćwiczenie jogi dobrym uzupełnieniem rowerowania

Joga to wspaniały i zdrowy sport. Kiedyś na jogę patrzono nieco z lekkim uśmieszkiem, ale w ostatnich latach podejście mocno się zmieniło. Dużą rolę w tym na pewno ma fakt, że jogę lub jej elementy stosuje coraz więcej fizjoterapeutów.

Joga i akcesoria do jogi

Joga przede wszystkim jest zbawienna dla naszego układu kostno-stawowego i mięśniowego, ale największe zalety od razu odczuwają osoby cierpiące z powodu kręgosłupa. Joga już po kilku sesjach potrafi przynieść sporą ulgę. Niestety, chociaż joga jest dla wszystkich, to jest na początku dość trudna, więc aby nieco początkującym pomóc, dobrze jest zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria do jogi (https://www.sportbody.pl/pol_m_Fitness-i-silownia_Akcesoria-fitness_Akcesoria-do-jogi-1380.html). Do takich należą:

– maty do jogi: mata do jogi przede wszystkim daje nam pewność podparcia. Podczas wykonywania samodzielnie pierwszych pozycji, nie stoimy zbyt stabilnie. Mata do jogi pozwoli nam nabrać nieco pewności, a nasze postępy będą większe.

– kostka do jogi: kostka do jogi pomaga w pozycjach, w których wykonujemy głębokie skłony. Często nie możemy wykonać ich przez dość długi czas. Kostka pomoże nam wykonać je nieco mniejsze, przy jednoczesnym dobrym utrzymaniu równowagi.

– odpowiednie spodnie do jogi: spodnie do jogi to najbardziej niezbędny element stroju jogina lub joginki. Zazwyczaj mają one zapiętki lub dość mocne ściągacze na kostkach. Zapobiega to podciąganiu się spodni, co może bardzo przeszkadzać i dekoncentrować. Spodnie mogą występować pod różnymi postaciami, zazwyczaj są dość luźne bawełniane lub mocno obcisłe sportowe z technicznych materiałów.

Aktualności