Czym charakteryzują się rowery górskie?

W dzisiejszych czasach bardzo mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że rowery górskie dzielimy na kilka odmian, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z charakterystyką poszczególnych modeli. 

Rowery ATB i 2XC

Najbardziej rekreacyjną odmianą rowerów górskich są oczywiście rowery ATB, które biją rekordy sprzedaży i cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród osób młodszych, ale również i wśród starszych rowerzystów. Jest to najlepszy wybór przede wszystkim dla tych osób, które jeżdżą okazjonalnie. 2XC to z kolei rowery górskie, które doskonale nadają się na zawody XC. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej nie tylko modele z pełnym zawieszeniem, ale również tańsze modele bez zawieszenia. 2XC to doskonały wybór także dla tych osób, które preferują dłuższe wycieczki po zróżnicowanej trasie.

Trek Fuel EX 8

Moda na rowery Trail i Enduro

W Polsce jest bardzo duża moda na rowery Trail, które są tak naprawdę odmianą rowerów enduro z pełnym zawieszeniem. Można znaleźć również modele wyłącznie z przednimi amortyzatorami, które dostępne są w wersji fardtail. Rowery górskie Trail (https://www.dobrerowery.pl/rowery-gorskie)charakteryzują się uniwersalną geometrią ramy, dziki czemu rowery można wykorzystać nawet do bardzo ostrej jazdy w terenie. Enduro to z kolei najbardziej popularna odmiana rowerów górskich z pełnym zawieszeniem. Modele te mogą pochwalić się najlepszą sprawnością w środowisku górskim. Rowery Enduro sprawdzą się nie tyko podczas podjazdów, ale również i przy zjazdach. Ich kluczową zaletą jest oczywiście bardzo niewielka waga.

Aktualności