Czym jest rower elektryczny?

Trudno jest znaleźć wady jazdy na rowerze. Nawet mocno się wysilając, ciężko jest wpaść na coś, co jednoznacznie może powodować, że rower zostanie dla kogoś całkowicie zdyskwalifikowany jako np. środek transportu lub codzienny dojazd do pracy. Oczywiście bardzo szybko znajdą się malkontenci, którzy twierdzić będą, że nie mogą spoceni docierać do pracy lub nie mają siły pedałować dzień w dzień wielu kilometrów. Bardzo się dziwią, gdy przedstawia im się polski rower elektryczny geobike (zobacz).

Jak to działa?

Rower elektryczny ma niezwykle prostą budowę. Na pierwszy rzut oka niewiele różni się od zwykłego, znanego wszystkim roweru. Dopiero po uważniejszym i bliższym przyjrzeniu się, da się zauważyć niewielkich rozmiarów silnik elektryczny i akumulator. Służą one do napędzania roweru lub do wspomagania rowerzysty w czasie jazdy.

Efektem tego jest znaczne odciążenie rowerzysty podczas jazdy, co powoduje, że jego udział w napędzaniu pojazdu jest mniejszy, czyli jest mniej zmęczony.

Czy są wady?

Przeciwnicy takich rozwiązań twierdzą, że w wyniku stosowania takich systemów, rower jest znacznie cięższy, mniej komfortowy i częściej ulega awarią.

Rowery elektryczne geobike w niczym nie ustępują sterownością i manewrowością innym typom rowerów. Jeśli chodzi o awaryjność, to dzięki produkcji krajowej są one znacznie mniej narażone na awaria, a dodatkowo wszystkie usługi po sprzedażowe realizowane są na miejscu w kraju.