Czym różnią się damskie rowery od męskich

Rowery damskie nieco różnią się od tych oferowanych mężczyzną. Nie bez powodu, bo określona budowa może bardzo ułatwić jazdę i sprawić, że rzeczywiście będzie ona sprawiała olbrzymią przyjemność, a nie powodowała ból i niesmak. Bardzo szybko takim sposobem można zniechęcić się do jazdy na długie lata.

Jakie są rowery dla kobiet

Przede wszystkim różnią się wyglądem. Rowery oferowane kobietom są zazwyczaj w bardziej żywych, a często nawet w pastelowych kolorach przyciągających zdecydowanie oko.
Kolejną różnicą jaką możemy zauważyć jest fakt, że rowery dla kobiet są standardowo mniejsze i drobniejsze, bo i również kobiety są zazwyczaj niższe od mężczyzn. 
Możemy zaobserwować także, że rower damski różni się siodełkiem. Te oferowane dla kobiet jest stosunkowo szersze i sprawia, że poprzez taki rozstaw jest damskiej populacji wygodniej, a męskie zupełnie na odwrót. 
W rowerach dla kobiet jest też zdecydowanie węższa kierownica, bo kobiety są smuklejsze i węższe w ramionach od mężczyzn. 

Jak widać producenci rowerów mocno skupili się nad stworzeniem i wyłapaniem różnić, które zdecydowanie pomagają kobietom i sprawiają, że jazda dla damskiej populacji może być łatwa i przyjemna. Dzięki takiej budowie pojazdu jest dużo łatwiej i możemy bez przeszkód pokonywać długie trasy be bólu pośladków czy kręgosłupa. Rower stworzony dla kobiet nie zniechęci jej do jazdy i nie sprawi, że zrezygnuje bardzo szybko z tej formy aktywności.

Więcej o damskich rowerach dowiesz się na: https://www.dobrerowery.pl/rowery/293,dla-niej

Aktualności