Doskonały rower gravelowy

W świecie rowerów dzieje się naprawdę sporo, a miłośnicy jednośladów czasami mają naprawdę spory problem z wyborem modelu idealnego dla siebie. W końcu teoretyczne inne rowery dedykowane są do jazdy po szosie, inne zaś do jazdy po wertepach i bezdrożach. Od jakiegoś czasu na rynku jednośladów funkcjonuje zatem rower gravelowy. Czym jest Gravel, czy to tylko chwyt marketingowy, czy rzeczywiście skonstruowano rower, który perfekcyjnie nadaje się na tak zwane „polskie drogi”?

Rower Gravel
Ten typ roweru nazywany jest inaczej szutrówką, a nazwa bezpośrednio wzięła się od tego, jakim mianem określa się utwardzone drogi, którym jednak daleko do jakości dróg asfaltowych. Rower gravelowy doskonale poradzi sobie na tego typu drogach, co zapewnia jego nowatorska konstrukcja. Charakteryzuje się lekką ramą, ale ma już jednak zdecydowanie szersze koła niż na przykład rower szosowy. Wyposażony jest w wygodną kierownicę oraz doskonałej jakości hamulce, często posiada też błotnik. To rower, który poradzi sobie na różnych drogach i bezdrożach. Oczywiście sprawdzi się również na szosie, ale gdy tylko pojawi się impuls, by skręcić gdzieś w bok na odrobinę trudniejsze trasy – z gravelem jest to dostępne.

Rower gravelowy
Ten typ roweru to zatem nie tylko chwyt marketingowy ze strony producentów, ale odpowiedź na realne potrzeby użytkowników rowerów. Z pewnością z wyboru tego roweru będą zadowoleni wszyscy ci, którzy poszukują niezawodnego sprzętu na odrobinę trudniejsze warunki na drodze.