Gdzie kupić filtry do masek antysmogowych?

Smog powoduje problemy z oddychaniem i ból głowy, ale ma także konsekwencje długofalowe. Nasila objawy alergii, przyczynia się do rozwoju astmy, powoduje nowotworu. Jak się przed nim chronić? Najlepszym rozwiązaniem jest profesjonalna maseczka antysmogowa wyposażona w nowy filtr.

Jak działa maseczka przeciwsmogowa?

Jak chronić się przed szkodliwymi konsekwencjami smogu? Profesjonalna maska antysmogowa wyposażona w filtr węglowy zatrzymuje zanieczyszczenia i nie pozwala im na dostanie się do dróg oddechowych. W ten sposób można uniknąć najbardziej niebezpiecznych konsekwencji związanych ze smogiem. Chroni także przed kontaktem z drobnoustrojami oraz wieloma alergenami. Warunkiem jest jednak dbanie o regularną wymianę filtrów – po jakimś czasie ten traci swoje właściwości, a maska przestaje właściwie chronić, filtr nie jest w stanie właściwie blokować zanieczyszczeń.

Filtry do masek – jak często wymieniać i gdzie kupić?

Każdy producent maski wskazuje, jak długo filtry do masek zachowują pełną funkcjonalność. Należy je wymieniać natychmiast po zużyciu – po upłynięciu wskazanego w instrukcji czasu. Filtry do masek można kupić bezpośrednio u producenta albo w sklepie zajmującym się sprzedażą masek. W swojej ofercie ma je wiele sklepów sportowych, a także sklepy internetowe. Trzeba zwrócić uwagę, by filtr rozmiarem pasował do noszonej maseczki – najlepiej kupować filtry dedykowane danemu modelowi maski.

Aktualności