Ile kosztują klocki hamulcowe do roweru?

Rowerzyści, którzy rekreacyjnie jeżdżą na wycieczki rowerowe, niekoniecznie interesują się, z jakich części zbudowany jest ich sprzęt. Zapaleni rowerzyści jednak dużo więcej uwagi poświęcają swoim dwóm kółkom oraz chętnie unowocześniają swój rower o nowoczesne akcesoria oraz sprawdzone, dobre dodatki. Ta ostatnia grupa osób szczególną uwagę zwraca przede wszystko na klocki hamulcowe do roweru, które są ogromnie ważne podczas całego procesu hamowania. Ile kosztują i na co warto zwrócić uwagę podczas ich zakupu? Poniżej, kilka sprawdzonych wskazówek.

Tani zakup
Klocki hamulcowe do roweru to nie jest duży wydatek. W sklepach internetowych oraz w dobrych serwisach rowerowych można znaleźć modele ze średniej półki za około 15 – 40 zł. Przed zakupem warto jednak dobrze zapoznać się ze specyfikacją określonych części oraz sprawdzi, czy dany rodzaj klocków będzie odpowiedni akurat do posiadanego przez nas modelu roweru.

Porządny zakup
Fachowcy polecają kupować ten sprzęt u mechaników rowerowych, którzy przy okazji założą nam części do naszego roweru. Wówczas klient będzie miał okazję od razu wypróbować ich działanie oraz sam zobaczy, czy efekt końców jest taki jaki oczekiwał. Klocki hamulcowe do roweru przy częstej i intensywnej jeździe warto kontrolować na bieżąco. Niektórzy rowerzyści muszą je wymieniać przynajmniej raz w roku by zapewnić sobie bezpieczeństwo i nieprzerwaną, prawidłową jazdę.