Jak wybrać maskę przeciwpyłową na rower?

Rowerzyści to grupa szczególnie narażona na choroby wywoływane przez smog. Wdychając zanieczyszczone powietrze w trakcie jazdy, narażają się na kontakt ze szkodliwymi substancjami, a w konsekwencji na poważne choroby układu oddechowego, a także alergie czy nowotwory i choroby serca. Nie trzeba jednak rezygnować z jazdy na rowerze w czasie smogu – wystarczy zainwestować w dobrej jakości maskę przeciwpyłową. Którą opcję wybrać i gdzie kupić maskę antysmogową odpowiednią na rower?

Jak działają maski przeciwpyłowe?

Maska antysmogowa to skuteczna ochrona przed zanieczyszczeniami powietrza, które w większości dużych polskich miast są normą. Rowerzyści są na nie szczególnie narażeni, ponieważ w czasie wysiłku fizycznego oddychają szybciej i przyjmują większe dawki powietrza – a więc i szkodliwych substancji. Odpowiednio dobrana maska przeciwpyłowa na rower będzie chronić przed niebezpiecznymi pyłami, usunie dyskomfort związany z ich wdychaniem, ale nie ograniczy swobody. Oddychanie nie będzie utrudnione, nawet w czasie intensywnej, długiej jazdy. Maski dla rowerzystów są dobrze dopasowane do ich potrzeb i posiadają odpowiednio dużo otworów, by rowerzysta otrzymał właściwą dawkę tlenu.

Maska przeciwpyłowa na rower – gdzie ją kupić?

Gdzie szukać masek dla rowerzystów? Maski przeciwpyłowe na rower mają w swojej ofercie sklepy sportowe oraz te bardziej specjalistyczne: ze sprzętem sportowym. Warto przejrzeć ofertę stacjonarną oraz online. Ważne, by dopasować maskę do swojej postury oraz płci, a także zadbać o to, by dobrze spełniała swoją rolę. Najlepiej stawiać na sprzęt dedykowany rowerzystom, żeby mieć pewność, że maska nadaje się do stosowania przy wysiłku fizycznym.