Jak wybrać pedały rowerowe?

pedał rowerowy

Wybierając pedały rowerowe, należy najpierw zastanowić się, w jakim kierunku będziemy jeździć. Czy zależy Ci na mocy i efektywności pedałów kontaktowych (w których kolce na spodzie buta zapewniają blokadę stopy na pedałach), czy na lekkości i zwrotności, jaką dają płaskie pedały platformowe? Być może chcesz czerpać korzyści z obu tych rozwiązań.

Jeśli zdecydujesz się na pedały kontaktowe, upewnij się, że pedały, knagi i buty są kompatybilne. Kolce mogą być sprzedawane w komplecie z pedałami lub osobno.

Najważniejszym kwestie, które należy rozważyć przy wyborze pedałów rowerowych:

pedał rowerowy
  • Zdecyduj, czy chcesz napinane pedały, czy platformy: Nakładane pedały zapewniają większą wydajność i kontrolę. Gdy but jest połączony z pedałami, przekazujesz moc przez cały obrót. Płaskie pedały są generalnie przydatne do jazdy w dół lub w mieście.
  • Jaki jest twój styl jazdy? Szukasz sportowych pedałów rowerowych do maksymalnego przenoszenia mocy? A może jesteś rowerzystą amatorem, który potrzebuje płaskich pedałów do jazdy przed pracą?
  • Zdecyduj się na rodzaj buta. Czasami preferencje dotyczące butów mogą dyktować rodzaj kupowanych pedałów. Jeśli jeździsz na rowerze i chcesz nosić buty nie tylko podczas jazdy, ale także na piechotę, odpowiednie są płaskie pedały lub pedały do roweru górskiego o kierunku turystycznym. Ponieważ możesz nosić wpuszczane kolce lub zwykłe buty outdoorowe. Aby dowiedzieć się więcej o wyborze butów rowerowych, przeczytaj nasz artykuł Jak wybrać buty rowerowe.”

Czym są pedały zatrzaskowe?

Pedały rowerowe link działają poprzez umieszczenie małej plastikowej lub metalowej płytki na podeszwie zewnętrznej buta, która zwykle zatrzaskuje klips na pedale. Kolce są przymocowane do butów za pomocą trzech lub dwóch śrub.