Jakie jest wyposażenie rowerów gravelowych?

Rowery gravel są doskonałym wyborem nie tylko dla młodszych, ale również i starszych rowerzystów, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Modele tego typu na tle konkurencyjnych rowerów wyróżniają się przede wszystkim szerszą kierownicą, która ma dość ergonomiczne gięcie.

Jakie wyposażenie?

Rower gravel (zobacz na Goride.pl) posiada krótszy wspornik kierownicy, dzięki któremu podczas jazdy można utrzymać zdecydowanie bardziej wyprostowaną pozycję. Zwrotność na zakrętach zapewniają szerokie i dość ciężkie opony, które doskonale trzymają się podłoża. Większość renomowanych producentów oferuje gravely z pełnym zestawem sakw, błotników i pojemnych bagażników. Nowoczesny rover gravel doskonale sprawdzi się nie tylko na trasie, ale również przy dojazdach do pracy. Ze sprzętu tego zadowoleni będą także zagorzali miłośnicy wycieczek typu off-road. Oryginalny rower gravel przystosowany został w 100% do asfaltu, żwiru i leśnych ścieżek, w których pełno jest ściółki.

Wysokiej jakości hamulec

Dobry rower gravel powinien posiadać również niezawodny hamulec, który znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa podczas jazdy. Oryginalne hamulce tarczowe bez żadnego większego problemu są w stanie zatrzymać cięższe konstrukcje. Popularne szosówki są o wiele lżejsze, dlatego też można w nich zamontować słabszej jakości hamulce. Do wyboru są nie tylko hamulce mechaniczne, ale również hamulce mechaniczno-hydrauliczne i hydrauliczne. Wybór w dużej mierze zależy od naszych indywidualnych preferencji oraz od zasobności portfela.