Jakie koła i jaka ilość przerzutek do rowerów trekkingowych?

Sprawdzone rowery trekkingowe

Wybranie porządnego roweru trekkingowego nie jest prostym zadaniem zwłaszcza, że oferta jednośladów jest bardzo szeroka i różnorodna. Praktycznie co roku pojawiają się nowe technologie, które mają bezpośredni wpływ na komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Jakie koła wybrać?

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, aby zwrócić uwagę na jakość kół. Jeżeli chodzi o rowery trekkingowe (https://www.dobrerowery.pl/trekkingowe), to godne polecenia są koła o rozmiarze 26, 28 i 29 cali. Mniejsze koła zapewniają oczywiście zdecydowanie lepszą zwrotność i co najważniejsze są lżejsze. Dużym atutem rowerów o mniejszych kołach jest również to, że można nimi dynamicznie manewrować. Jeżeli chodzi o rowery trekkingowe z większymi kołami, to zapewniają one znacznie większą przyczepność do podłoża i stabilności. Jednoślady z 29-calowymi kołami nie są polecane niskim osobom.

Sprawdzone rowery trekkingowe

Jaka ilość przerzutek?

Od wielu lat panuje przekonanie, że najlepsze rowery trekkingowe najłatwiej rozpoznać właśnie po dużej ilości przerzutek. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że szeroki zakres przełożeń nie zawsze świadczy o klasie sprzętu. Ilość dostępnych przerzutek ma oczywiście bezpośredni wpływ na komfort jazdy i to nie tylko pod górkę. Przy jeździe na płaskim terenie większość osób nie zwraca nawet uwagi na ustawione przerzutki. W dzisiejszych czasach dużym zainteresowaniem cieszą się przerzutki Shimano Claris. Mowa tutaj oczywiście o 8-rzędowych kasetach, które są najbardziej ekonomicznym napędem.