Maseczka antysmogowa to dobry pomysł na jazdę zimą

Jakość powietrza niestety nie jest zadowalająca w większości miejsc w Polsce, a to oznacza, że większość z nas powinna zaopatrzyć się w maseczkę antysmogową. Jest ona szczególnie zalecana dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Na runku znajdziemy wiele rodzajów maseczek, inne dla dzieci i inne dla dorosłych. Ze względu na to, że w okresie jesienno-zimowym są one bardzo popularne, warto wyposażyć się w nie jeszcze przed sezonem.

Maseczka antysmogowa

Maseczka antysmogowa to doskonałe rozwiązanie chroniące nas przed negatywnym wpływem zanieczyszczonego powietrza, smogu, a także zanieczyszczeń bakteryjnych i wirusowych. Maseczka antysmogowa jest szczególnie polecane osobom, które spędzają dużo czasu na zewnątrz lub podróżują komunikacją miejską w terenach najbardziej zanieczyszczonych.

Przeciwwskazania do stosowania maseczki antysmogowej

Choć maseczka antysmogowa rewelacyjnie spełnia swoje zadanie, faktycznie chroniąc nas przed zanieczyszczeniami i smogiem, to niestety nie wszyscy mogą z niej korzystać. Maseczka antysmogowa zdecydowanie odradzana jest w przypadku osób, które mają problemy z oddychaniem lub mają słabe mięśnie płuc i przepony, powinny jednak z maski zrezygnować. Podobnie w przypadku osób starszych. Tu zdecydowanie najpierw zaleca się konsultację z lekarzem. Maseczkę antysmogową z powodzeniem mogą nosić też dzieci, jednak w ich przypadku zaleca się wybrać maskę specjalnie dla nich, której specjalna budowa nie utrudnia oddychania.