Pedały rowerowe w rowerach trialowych

Jazda na rowerze może sprawiać mnóstwo przyjemności i dawać co najmniej tyle samo radości i adrenaliny, co szybka jazda samochodem. Dobry rower nie kosztuje niestety zbyt mało i często są to kwoty podobne, co za średniej klasy samochód. Najlepsi producenci są jednak w stanie zapewnić podczas kupna dość drogiego roweru dożywotnią gwarancję na wiele podzespołów, w tym ramę. Rama rowerowa odgrywa bowiem niesamowicie ważną rolę w rowerach zjazdowych, na których zawodnicy skaczą nawet kilka metrów. 

pedaly rowerowe mtb spd
Sprawdź na dobrerowery.pl

Pedały rowerowe

Oprócz ramy, która w drogich rowerach wykonana jest z tytanu i trzeba się mocno postarać by ją złamać, bardzo ważnym elementem są również pedały rowerowe. Powinny być one mocno dostosowane do butów, które nie będą się ślizgać po pedałach i w krytycznych momentach zapewnią stabilność stopy. Dobre i markowe pedały posiadają specjalne mocowania, dzięki który but jest na nich twardo usadowiony i zupełnie się nie ślizga. 

Profesjonalni zawodnicy

Profesjonalni zjazdowcy, których rowery są warte nawet kilkanaście tysięcy złotych, starają się wymieniać najważniejsze podzespoły co kilka lat, tak by mieć pewność, że ich trwałość i wytrzymałość nie będzie nawet na chwilę zachwiana. Na rowerze wartym kilkanaście tysięcy złotych jeździ się bardzo miękko i profesjonalnie. Nawet totalni amatorzy, którzy nie mieli nigdy przyjemności zjeżdżać po trasach zlokalizowanych w lasach, radzą sobie bardzo dobrze.

Aktualności