Popularne zapięcia rowerowe – które wybrać?

zapeicie

Zapięcia rowerowe z goride.pl są podstawowym gadżetem każdego rowerzysty, który regularnie siada na dwa kółka. Ich zadaniem jest zabezpieczenie roweru przed kradzieżą – mogą pełnić formę zapięcia głównego lub dodatkowego. Wybór produktów jest naprawdę szeroki, dlatego każdy rowerzysta znajdzie produkt odpowiedni dla siebie i swojego roweru.

Najpopularniejsze zapięcia rowerowe

zapiecie
  • Najpopularniejszym typem zapięcia są stalowe linki występujące w kilku wariantach grubości. Nie zapewniają dostatecznej ochrony, a najcieńsze modele można przeciąć w kilka sekund. Są najtańszym z dostępnych zapięć rowerowych na rynku (można je kupić nawet za 10 złotych), jednak nie powinny stanowić ochrony dla rowerów z wyższej półki. Warto je stosować np. jako zapięcia dodatkowe.
  • Zapięcie składane to dość oryginalny sprzęt, który zapewnia większą elastyczność niż u-lock. Ten rodzaj zapięcia składa się z płytek wykonanych z hartowanej stali – jest lepsze niż linki, jednak nie powinno zabezpieczać roweru na dłuższy czas.


Zapięcia, które mogą stanowić problem dla złodzieja

  • U – lock to popularne zapięcie do roweru, które zapewnia dostateczną ochronę. Pałąk jest wykonany z wzmocnionej stali, do której przecięcia niezbędny jest specjalistyczny sprzęt. Im grubszy model zostanie wybrany, tym większym wyzwaniem okaże się dla złodzieja.
  • Łańcuch rowerowy to kolejny typ zapięcia, z którym złodzieje mogą mieć nie lada problem. Oczywiście dotyczy to łańcuchów o grubych, wzmocnionych ogniwach sześciokątnych. Do ich przecięcia należy użyć sporej siły, a dodatkowo odpowiedniego sprzętu. Zapięcie do roweru z ogniw ma jednak minus –  jego waga to nawet 2 kilogramy.