Rękawiczki rowerowe na lato i zimę

Lista potrzebnych i przydatnych akcesoriów i dodatków rowerowych jest naprawdę bardzo pokaźna. Pośród jednak licznych elementów odblaskowych, liczników czy też nawet kasków, bardzo ciekawym dodatkiem są rękawiczki rowerowe. Co ciekawe, zaleca się posiadanie ich nie tylko w czasie zimy, jak to najczęściej wygląda w przypadku rękawiczek, lecz również i na lato.

Rękawiczki rowerowe na zimę

Wiele osób uważa, że jazda na rowerze w czasie zimy nie tyle nie jest możliwa, co nawet nie jest dobrym pomysłem. Wszystko z powodu bardzo niskiej temperatury, a także silnego i nieprzyjemnego wiatru. Razem sprawiają, że dłonie na rowerze szybko stają się sztywne z zimna, sine i zupełnie tracą siłę oraz stabilne i mocne trzymanie kierownicy, a także hamulców.

W przypadku zimowych rękawiczek rowerowych problem ten znika, ponieważ posiadają one odpowiedni poziom ocieplenia.

Rękawiczki rowerowe na lato

Jak jednak łatwo się domyślić, głównym zadaniem dla rowerowych rękawiczek jest nie tyle ogrzanie dłoni zimą, ile zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa w lecie.

Rękawiczki rowerowe

W czasie lata, gdy temperatura jest wysoka, a wysiłek fizyczny na rowerze bardzo intensywny, nietrudno o spocenie dłoni, a tym samym utracenie stabilność chwytu. Powoduje to, że rękawiczki są niezbędne jeśli chce się mieć stabilny chwyt kierownicy.

Niwelują one działanie potu, a dodatkowo poprawiają uchwyt, ponieważ skóra rękawiczek trzyma znacznie lepiej niż ludzka. Wszystko to sprawia, że rękawiczki są po prostu obowiązkowe dla każdego rowerzysty.