Sakwa rowerowa czy kosz?

Rower, choć jest świetnym urządzeniem do codziennego przemieszczania się po mieście, posiada także pewne ograniczenia wynikające ze swoich rozmiarów. Jednym z takich ograniczeń jest bardzo słaba ładowność bagażowa, która właściwie nie istnieje. Rozwiązaniem tego problemu jest jednak dołączenie do niego sakwy rowerowej lub kosza. Które z tych rozwiązań będzie jednak lepsze?

Charakterystyka kosza

Kosze rowerowe montowane na kierownicę cieszą się ogromną popularnością. Głównym powodem zainteresowania nimi jest przede wszystkim niezwykle urokliwy wygląd takiego rozwiązania. Rower dzięki nim staje się po prostu ładniejszy. Możliwe jest oczywiście przewożenie w nim niewielkich rzeczy, takich jak np. drobnych zakupów. Niestety na większe bagaże taki model się nie sprawdzi. Kolejną wadą jest fakt, że ładunek nie jest zabezpieczony np. przed deszczem.

Charakterystyka sakwy

Takich problemów nie posiadają sakwy rowerowe (https://www.goride.pl/sakwy). Nie tylko są całkowicie wodoodporne, lecz również posiadają znacznie większą ładowność niż nawet najlepszy koszyk. Dodatkowo pamiętać trzeba, że nie posiadają bardzo negatywnego działania na stabilność roweru, tak jak kosz, który w przypadku dużego ładunku może nawet utrudniać jazdę. Sakwy, które zamontowane są po obu bokach koła, stabilnie rozkładają swoją masę po równo, nie wpływając w żaden sposób na jazdę rowerem.
Jak więc widać, jeśli chce się zapewnić posiadanemu rowerowi nieco możliwości transportowych, zdecydowanie poleca się rozwiązane w postaci sakw. Choć nie są tak ładne, jak kosze, to jednak są o wiele praktyczniejsze.