Schwalbe – producent akcesoriów rowerowych

W dzisiejszych czasach dla wielu ludzi bardzo ważny stał się zdrowy styl życia. Zdrowe jedzenie, uprawianie sporty i unikanie wszelkiego rodzaju używek sprawiło, że na polskich ulicach można zobaczyć wielu sportowców – amatorów. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się jazda na rowerze oraz bieganie. Szczególnie sporty rowerowe cieszą się uznaniem wśród społeczeństwa. Świadomość, że ważny jest odpowiedni rower oraz jego podzespoły sprawiła, że firmy produkujące części rowerowe wychodzą z coraz to nowszymi rozwiązaniami.

Niemiecka technologia

Schwalbe to jedna z najpopularniejszych firm produkująca ogumienie do rowerów. Powstała w 1973 roku, a jej założycielem był Ralf Bohle, który wraz ze swoją firmą specjalizował się w tworzeniu tylko i wyłącznie opon rowerowych. Kiedyś nie przywiązywano zbyt dużej uwagi do ogumienia rowerowego, było ono wykonane z kiepskiej jakości materiałów, co w konsekwencji odbijało się na jego wytrzymałości. Ralf Bohle oraz pracownicy Schwalbe opracowali szereg ulepszeń stosowanych do dziś.

Produkty Schwalbe

Z racji tego, że firma specjalizuje się tylko w produkcji opon rowerowych, można by rzec, że jej wachlarz produktów nie jest duży. Nic bardziej mylnego! Dzięki specjalizacji w oponach rowerowych firma Schwalbe stała się innowatorem w swojej dziedzinie opracowując chociażby opony bezdętkowe. Furorę zrobiła seria opon Marathon, która przyniosła firmie ogromny prestiż.

Aktualności