Skarpety rowerowe dedykowane rowerzystom

Skarpety rowerowe

Jazda na rowerze jest obecnie popularną formą aktywności fizycznej. Rower wykorzystywany jest jako środek transportu ale też do jazdy rekreacyjnej czy treningowej. Pomimo tego, że nie jest to bardzo trudne zajęcie jest kilka aspektów, które mogą znacząco poprawić komfort jazdy. Jedną z takich rzeczy, którą warto mieć na uwadze szykując się do jazdy rowerem jest odpowiednia odzież rowerowa. I chociaż tutaj można by wymień różne elementy odzieży, skupmy się na skarpetach rowerowych.

Zwykłe czy rowerowe – które wybrać ?

Skarpety rowerowe to niedoceniany element garderoby prawdziwego rowerzysty. Wybierając skarpetki dedykowane tej dyscyplinie należy pamiętać, że wykonane są one z innych materiałów niż zwykłe, codzienne skarpetki. Materiały te są przewiewne, odprowadzające wilgoć, często też bakteriostatyczne, z jonami srebra, dzięki czemu zapobiegają nadmiernej potliwości stopy podczas wzmożonego wysiłku oraz zapobiegają nieprzyjemnemu zapachowi. Skarpety rowerowe powinny także zapobiegać otarciom, odparzeniom czy odciskom, tak, aby następnego dnia móc ponownie założyć buty rowerowe. Istotną cechą skarpet na rower jest to, aby były szybkoschnące, a także dobrze dobrane do stopy, czyli nie za duże ale też nie za małe.

Do wyboru, do koloru

W ofercie producentów znajdują się skarpety w różnych wzorach i kolorach. Nawet osoby, które podczas jazdy rowerem chcą zachować swój styl znajdą coś dla siebie wśród mnogości wzorów do wyboru. Mnogość skarpet rowerowych na rynku sprawia, że można je bez problemu dobrać do reszty kolarskiego stroju czy klubowych barw kolarza.

Skarpety rowerowe

Kupując skarpety rowerowe dobrze jest wybrać od razu kilka par lub kupować je w tzw. wielopakach, gdyż nie od dziś wiadomo, że skarpetki, to ta część garderoby, która najczęściej ginie w niewyjaśnionych okolicznościach.