Wybieramy narty – na co zwrócić uwagę?

Sporty zimowe to świetna zabawa i sposób, żeby poprawić swoją aktywność fizyczną. Oczywiście na początku może być trudno, nie mniej jednak nie warto się zrażać. Jakie narty kupić na początek? Na co zwrócić uwagę wybierając taki sprzęt?

Jaki rodzaj nart?

W pierwszej kolejności trzeba wybrać rodzaj nart. Dla początkujących wystarczające będą narty Allround, która stanowi najszerszą grupę nart, wśród nich znajdziemy wiele modeli dla początkujących na przykład narty Head. Jeżeli nie znamy się na takim sprzęcie, można doradzić się znajomych lub po prostu poprosić o radę sprzedawcę, który na pewno będzie bardzo dobrze orientował się w temacie.

Musimy wybrać odpowiednią sztywność nart Head oraz taliowanie, To od tych parametrów zależy tak naprawdę komfort jazdy.Im sztywniejsze narty, tym trudniej będzie nimi skręcać. Ważne jest też dobranie odpowiednie długości, w tym wypadku zasada jest prosta, trzeba wybierać takie, które mają 10-15 cm poniżej wzrostu.

Gdzie kupić narty?

Obecnie nie ma problemu z dostępnością nart, można je kupić zarówno stacjonarnie, jak i online. Wybierając nart przez internet możemy liczyć na przystępniejsze ceny i większy wybór. Z drugiej strony jak wybierzemy się na takie zakupy stacjonarnie to możemy liczyć na fachowe wsparcie i doradztwo ze strony sprzedawców, co jest ważne. Tak, czy inaczej, jeżeli to nasze pierwsze takie zakupy, nie wybierajmy się na nie sami, poprośmy kogoś bardziej doświadczonego o pomoc w doborze odpowiedniego rozwiązania. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że narty będą odpowiednie.

Aktualności